2 minuty radosti Připojit se v centru města k wi-fi zdarma bude zase o něco běžnější. Evropská komise totiž odstartovala první vlnu projektu WiFi4EU, v rámci kterého mezi obce rozdělí více než tři miliardy korun na vybudování bezplatně přístupných sítí v centrech veřejného života.
Vybrané obce dostanou k dispozici zhruba 380 tisíc korun na zprovoznění nebo vylepšení stávajících wi-fi sítí na veřejných místech, jako jsou knihovny, muzea, náměstí nebo parky. Peníze mohou obce využít na nákup a instalaci hotspotů, provoz a údržbu budou hradit ze svého. Podle Evropské komise by se do roku 2020 mělo dostat až na osm tisíc vesnic a měst.
Do projektu se registrovalo i čtyři sta českých obcí, které mají o dotaci zájem. Z celé Evropské unie se přihlásilo více než osmnáct tisíc zájemců. Komise tak bude vybírat podle pravidla „kdo dřív přijde, ten dřív bere“. Každá členská země by ale v prvním kole měla získat nejméně patnáct dotačních poukázek.
Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt
GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…




Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.
Pozitivní kniha: Je mi skvěle učí děti pracovat s emocemi
Máte doma dítko, které zrovna nastupuje do školy a někdy se ztrácí v pocitech? V džungli emocí,…