Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Začněte se hýbat. Krátké procházky prospívají zdraví

2 minuty radosti
Ilustrační fotografie: Pexels

O tom, že má chůze významné zdravotní benefity, jsme už psali. Podle lékařů ovšem tolik nezáleží na kvantitě, jako spíš na kvalitě. Už desetiminutová procházka může udělat s naším tělem divy, uvedl server Novinky.

Vědci doporučují denně pravidelnou desetiminutovou procházku, kterou můžete během dne zopakovat. „Údaje skutečně potvrzují, že jednou z nejškodlivějších věcí, které můžeme pro své zdraví udělat, je sedavý způsob života,“ řekla Samantha Smithová, lékařka sportovní medicíny z Yale Medicine. Naproti tomu se zjistilo, že i krátká procházka může zlepšovat krevní oběh, dodat energii, navýšit srdeční frekvence a zlepšit soustředění. Také díky ní zapracujete na své vytrvalosti. Pokud se totiž budete držet pravidelného desetiminutového režimu, zjistíte, že jste schopni chodit déle a déle, aniž byste se cítili unaveni. Časem tak budete moci přidat do svého režimu další pohyb.

Oficiální doporučení Centra pro kontrolu a prevenci nemocí totiž uvádí, že lidé by měli vykonávat mírnou fyzickou aktivitu 150 minut týdně. To znamená například třicetiminutové cvičení pětkrát týdně, do kterého spadá například i svižná chůze. Doporučený je ale také silový trénink alespoň dvakrát týdně. Krátké procházky jsou tedy rozhodně dobrým začátkem.

Zdroj: Novinky

Související články

Zaručeně zlepší den

Nejstarší hebrejská bible zamíří do dražby

Muži by měli močit vsedě. Je to lepší, tvrdí vědci

Montpellier zavádí bezplatnou dopravu: Kde jinde v Evropě můžete cestovat zdarma?

Objev v Moravském krasu. Nachází se tam další dosud nepoznané stovky metrů chodeb a jeskyně

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Horolezec tělem i duší. Marek Holeček jde ve své nové knize až na dřeň

Inspirace z knihovny: Horolezec tělem i duší. Marek Holeček jde ve své nové knize až na dřeň

Jeden z nejlepších horolezců současnosti Marek Holeček je charakteristický svým živelným projevem,…