Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Inspirace z knihovny: Naučte se ovládat své sny. Užijte si třeba románek s celebritou

3 minuty radosti
Foto: Gabriela Brázdová

Platí, že ve snech je možné cokoliv. Proč je tedy nezačít kontrolovat? Díky osvojení této dovednosti si každý snílek bude moci řídit situace, se kterými se během spánku setká. Ať už bude zpracovávat své strachy a fóbie, létat, nebo si jen užívat milostné vzplanutí. Jan Skryja spolu s Jaroslavem Duškem v knize Tentokrát o magii snů čtenáři vysvětlí, že svět snů nemá hranice.

Autor knihy Jan Skryja patří mezi jednoho z nejznámějších expertů na lucidní snění, které v České republice máme. Tato dovednost jej provázela už během studií, kdy ho brzy ráno budili spolubydlící, přičemž on se pak ještě vracel do postele, ale spánek byl už mělký, díky čemuž se mu dařilo procitnout ve snech. Díky tomu se začal lucidním sněním detailněji zaobírat, až vytvořil svou vlastní Lucidní akademii. Kromě toho vydal svou první knihu, která se tématu věnuje.

Foto: Gabriela Brázdová

Publikace Tentokrát o magii snů vychází z představení Duše K, kde byl Jan Skryja hostem. Každé téma je doplněno podrobnějšími informacemi, které v pořadu nezazněly. Díky tomu dochází k rozšíření v podobě myšlenek a technik, které lze na cestě za vědomým sněním používat. Ty čtenáři pomohou na cestě za vědomou prací se sny. Čtenáři tak v knize naleznou odpovědi na otázky: jak využívat sebe-hypnózu pro rozvoj snového světa? Jak rozvíjet pozitivní emoce a nově získaný emoční náboj využít pro vědomé snění? Co dělat ve snech pro úspěšný a krásný život a jak tyto záměry do snů přenášet?

Slovo autorky článku

Kniha je určena jak pro snílky začátečníky, tak pokročilé. Autor v publikaci předkládá své osobní zkušenosti a zážitky, techniky, které má sám ozkoušené a z bohaté praxe z klienty ví, že fungují. Na rozdíl od většiny podobných publikací se jedná o praktický návod, který jde jasně k věci a je napsaný čtivým jazykem. Nezaobírá se zbytečně teorií (například, jak se snění vyvíjelo, jak byly sny chápány dříve). Jejím mínusem je to, že se v podstatě jedná o přepis rozhovoru s Duškem a nepřináší toho moc navíc.

Související články

Zaručeně zlepší den

Káva je eko. Z recyklovaných kapslí od kávy Nespresso vyrobili hodinky

Vědci získali DNA starověké ženy z 20 000 let starého přívěsku

Ministerstvo životního prostředí představilo pravidla pro zálohování PET lahví a plechovek, platit budou od roku 2025

Liberecký dopravní podnik testuje nový bezpečnostní systém

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…