Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Inspirace z knihovny: Naučte se ovládat své sny. Užijte si třeba románek s celebritou

3 minuty radosti
Foto: Gabriela Brázdová

Platí, že ve snech je možné cokoliv. Proč je tedy nezačít kontrolovat? Díky osvojení této dovednosti si každý snílek bude moci řídit situace, se kterými se během spánku setká. Ať už bude zpracovávat své strachy a fóbie, létat, nebo si jen užívat milostné vzplanutí. Jan Skryja spolu s Jaroslavem Duškem v knize Tentokrát o magii snů čtenáři vysvětlí, že svět snů nemá hranice.

Autor knihy Jan Skryja patří mezi jednoho z nejznámějších expertů na lucidní snění, které v České republice máme. Tato dovednost jej provázela už během studií, kdy ho brzy ráno budili spolubydlící, přičemž on se pak ještě vracel do postele, ale spánek byl už mělký, díky čemuž se mu dařilo procitnout ve snech. Díky tomu se začal lucidním sněním detailněji zaobírat, až vytvořil svou vlastní Lucidní akademii. Kromě toho vydal svou první knihu, která se tématu věnuje.

Foto: Gabriela Brázdová

Publikace Tentokrát o magii snů vychází z představení Duše K, kde byl Jan Skryja hostem. Každé téma je doplněno podrobnějšími informacemi, které v pořadu nezazněly. Díky tomu dochází k rozšíření v podobě myšlenek a technik, které lze na cestě za vědomým sněním používat. Ty čtenáři pomohou na cestě za vědomou prací se sny. Čtenáři tak v knize naleznou odpovědi na otázky: jak využívat sebe-hypnózu pro rozvoj snového světa? Jak rozvíjet pozitivní emoce a nově získaný emoční náboj využít pro vědomé snění? Co dělat ve snech pro úspěšný a krásný život a jak tyto záměry do snů přenášet?

Slovo autorky článku

Kniha je určena jak pro snílky začátečníky, tak pokročilé. Autor v publikaci předkládá své osobní zkušenosti a zážitky, techniky, které má sám ozkoušené a z bohaté praxe z klienty ví, že fungují. Na rozdíl od většiny podobných publikací se jedná o praktický návod, který jde jasně k věci a je napsaný čtivým jazykem. Nezaobírá se zbytečně teorií (například, jak se snění vyvíjelo, jak byly sny chápány dříve). Jejím mínusem je to, že se v podstatě jedná o přepis rozhovoru s Duškem a nepřináší toho moc navíc.

Související články

Zaručeně zlepší den

Evropská unie vyzývá sociální sítě, aby před eurovolbami najaly ověřovatele faktů a zabránily tak šíření fakenews

Váš mikrobiom obsahuje biliony bakterií a je jedinečný jako váš otisk prstu

EU zasahuje. Blíží se konec dovozu kávy pěstované na odlesněné půdě

NASA chce zavést jednotný lunární čas

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Příběh pro děti, které bojují se strachem

Inspirace z knihovny: Příběh pro děti, které bojují se strachem

Vánoce se kvapem blíží, a tak přinášíme tip pro Ježíška na bezvadnou knihu, která udělá radost pod…