V případě zdraví mnohdy hraje velkou roli prevence. Zároveň není od věci se kromě klasických farmak mrknout po pomoci v přírodě. Přitom podle vědců velice příznivě ovlivňuje zdraví srdce a krevní tlak například ovoce ume, informoval server Earth.
Ačkoli pokrok v lékařství přinesl lepší léčebné metody, pacienti užívající léky na krevní tlak stále čelí vysokému riziku úmrtí na srdeční infarkt, mrtvici a srdeční selhání. Pomoci by mohla právě konzumace ovoce ume, což je japonská švestka. Vědci z Lékařské fakulty Lewise Katze na Temple University nedávno zjistili, že koncentrát šťávy z ovoce ume, vědecky nazvaného Prunus mume, může být velkým pomocníkem a alternativou klasických léků.
Ume obsahuje v syrovém stavu toxiny. Vyluhovaný džusový koncentrát sloužil jako zdravotní doplněk v Japonsku od 18. století. Experimenty ukázaly schopnost koncentrátu ztlumit projevy vyvolané angiotensinem II, hormonem rozhodujícím pro rozvoj hypertenze. Vědci si tvrzení ověřili ještě na myších, u nichž vyvolali hypertenzi pomocí medikamentů. Následně jim byla podávána buď čisté voda nebo koncentrát. Hodnocení kardiovaskulární funkce a vaskulárních tkání těchto dvou skupin pak odhalilo výrazné rozdíly. U myší, kterým byl podáván koncentrát, se nevyvinula hypertenze.
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Inspirace z knihovny: Zapomeňte na 10 000 hodin. Přeskočte pořadí a buďte úspěšní
Opřete se do svého strachu, experimentujte, nebuďte nejlepší – buďte jediní. To jsou jen tři z …