Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Redakce

Nikol Chrástová

Nikol Chrástová

šéfredaktorka

Nikol žije na Vysočině – v městečku, kde končí Čechy a začíná Morava. Den jí dokáží zlepšit kočky, zajímavá kniha či film a dobré jídlo. Zastává názor, že dort se nemusí jíst jenom na narozeniny a že cestovat do zahraničí se má častěji než jen jednou za rok. Psaní se věnuje už přes 12 let. Od září 2021 se ujala vedení Pozitivních zpráv.

Kontakt: redakce@pozitivni-zpravy.cz

Aneta Střechová

Aneta Střechová

editorka

Aneta je vystudovaná knihovnice, která miluje čtení, češtinu, kulturu, Anglii a kouzelný svět Harryho Pottera. Jako copywriterka, korektorka a editorka nejraději pracuje na projektech s přidanou hodnotou – přesně takových, jako jsou právě Pozitivní zprávy.

Aneta Šmejcová

Aneta Šmejcová

redaktorka

Aneta pochází ze severu Čech, odkud ji to zaválo ke studiu sociologie na Univerzitě Karlově. Ve volných chvílích ráda zavítá na lekci jógy, zatoulá se v pražských uličkách nebo vyrazí na výlet, nejlépe do hor. Ze všeho nejvíce ji však okouzlilo psaní, bez kterého by to prostě nebyla ona. Pozitivní zprávy vnímá jako příležitost šířit do pochmurného světa o něco více radosti a naděje.

Kontakt: smejcova@pozitivni-zpravy.cz

Gabriela Brázdová

Gabriela Brázdová

redaktorka

Gabriela pochází z Brna, žila nějakou dobu v Praze a rok strávila ve Francii. Vystudovaná knihovnice nyní usiluje o získání magisterského titulu z politologie na Masarykově univerzitě. Má ráda knihy převážně českých autorů. Nedá dopustit na Jardu Žváčka, Vaška Hraběte a opět Jardu, ovšem tentokrát Rudiše. O knihách s ní můžete diskutovat hodiny, ale pozor – na řadu spisovatelů má poněkud vyhraněný názor.

Kontakt: brazdova@pozitivni-zpravy.cz

Vendula Čermáková

Vendula Čermáková

redaktorka

Vendula vystudovala v Brně žurnalistiku a zbytek dvouoboru studuje na psychologii. Psaní ji bavilo od malička, v klasické psané novinařině však nenašla zalíbení, a tak se vydala cestou rozhlasu. Má praxi v Českém rozhlase Brno a na Radiu R. Pozitivní zprávy jsou pro ni příjemným znovunalezením původního záměru, kterým je psát, psát a psát. Od života si slibuje maximum rozmanitosti a minimum stagnace.

Kontakt: cermakova@pozitivni-zpravy.cz

Barbara Tesařová

Barbara Tesařová

redaktorka

Bára je copywriterka na volné noze při rodičovské dovolené. Původně vystudovaná sportovní manažerka se už více než 10 let věnuje marketingu a nejvíc ji vždy bavilo psaní článků. Na střední škole byla sama šéfredaktorkou školního časopisu a ve své poslední práci se starala o celý interní zpravodajský systém. Ráda by přispěla lidem k dobré náladě přes pozitivní zprávy.

Kontakt: tesarova@pozitivni-zpravy.cz

Helena Havranová

Helena Havranová

redaktorka

Helena měla o studiu novinařiny jasno už na střední škole. Když přišel čas podávání přihlášek na univerzitu, ani na chvíli nepochybovala a přihlásila se na žurnalistiku, kterou studuje na Masarykově univerzitě. Praxi získala ve fakultním časopise Atrium nebo pražské redakci deníku Aktuálně.cz, kde přispívala do domácí rubriky. Když se zrovna nevěnuje psaní, ráda lyžuje, cestuje a tráví co nejvíc času v přírodě.

Kontakt: havranova@pozitivni-zpravy.cz

Veronika Steidlová Kordasová

Veronika Steidlová Kordasová

redaktorka

Veronika vystudovala Informační studia a knihovnictví a Sdružené uměnovědy na Masarykově univerzitě v Brně. Psaní a literatura obecně ji chytly za srdce už v dětství, ale nenašla odvahu, aby se této oblasti věnovala naplno. Má za sebou zkušenost s vytvářením textů pro několik regionálních portálů a s korektorskou činností. Chtěla by, aby se lidé dívali na svět s větší radostí a nadějí, že život kolem nás není tak negativní, jak ho prezentuje většina médií. Proto začala psát pro Pozitivní zprávy.

Kontakt: steidlova.kordasova@pozitivni-zpravy.cz

Klára Šubíková

Klára Šubíková

redaktorka

Klára je studentkou arabistiky, dějin a kultur islámských zemí a bezpečnostních studií na Karlově univerzitě, vášnivou posluchačkou Českého rozhlasu a čtenářkou špionážních románů. Psaní ji provází v průběhu studia i mimo něj, coby redaktorku webu Security Outlines a příležitostnou korektorku a editorku prací svých kamarádů. Volný čas tráví hraním basketbalu a toulkami českou krajinou.

Kontakt: subikova@pozitivni-zpravy.cz

Provozní tým

Libor Hoření

Libor Hoření

předseda spolku

Libor je věčný optimista, závodník na plachetnicích a online podnikatel. Ví, že jaké máme zdroje myšlenek, to silně ovlivňuje kvalitu našeho života, proto převzal Pozitivní zprávy po zakladatelce Míše a pracuje na tom, aby se pozitivní zpravodajství dostalo k co nejvíce lidem.

Barbora Kocmánková

Barbora Kocmánková

správce sociálních sítí

Bára se už jako malá rozhodla, že se bude věnovat historii, divadlu a psaní. A její sny se jí splnily! Asi do dvanácti let byla ve své fantazii asistentkou Indiany Jonese, potom vystudovala hereckou školu (už doopravdy) a dnes se živí jako copywriter, „správce“ sociálních sítí a k tomu si sem tam odskočí zahrát do divadla. Na spolupráci s Pozitivními zprávami ji baví hlavně to, že pomáhá šířit radost do světa díky článkům skvělého redakčního týmu.

Michaela Gáliková

Michaela Gáliková

zakladatelka

Míša je usměvavá máma a manažerka, která věří, že se na svět dá dívat i jinak – zcela pozitivně.  Vystudovala žurnalistiku a marketing. Pracovala více než sedm let v médiích. Začínala jako rozhlasová moderátorka, pak sbírala zkušenosti v televizním zpravodajství České televize Brno a další čtyři roky jako reportérka hlavního zpravodajství TV Nova. Aktuálně je kreativní ředitelkou komunikační agentury Narrative Media a zakladatelkou informačně zpravodajského serveru pozitivni-zpravy.cz

Barbora Jahodová

Barbora Jahodová

šéfredaktorka na rodičovské dovolené

Bára je psycholožka a k tomu vede partu redaktorů z Pozitivních zpráv. Vystudovala žurnalistiku a psychologii, prošla si tištěnými i online médii a v poslední době se zaměřuje především na editorskou činnost.

Aktuálně věnuje veškerou svou pozitivní energii rodině. 🙂

Zaručeně zlepší den

Jaká trasa je nejekologičtější? Mapy z dílny Google vám to prozradí

Slunce, jak ho neznáme. Nové snímky odhalují neskutečné detaily jeho atmosféry

Studium v zahraničí je pro studenty neocenitelné, říká Tomáš, pořadatel EduFestivalu pro studenty i rodiče

Nový korpus české poezie je neobsáhlejší na světě

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Trápí vás nedostatek volného času? Zkuste Digitální minimalismus a vezměte si svůj čas zpátky

Inspirace z knihovny: Trápí vás nedostatek volného času? Zkuste Digitální minimalismus a vezměte si svůj čas zpátky

Taky přejíždíte po displeji svého chytrého telefonu, kdykoliv máte chvilku času? V tramvaji,…