Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Redakce

Adéla Svobodová

Adéla Svobodová

šéfredaktorka, editorka

Adéla je zvídavá markeťačka, která se na všem snaží najít světlejší stránku. Vystudovala sociologii a genderová studia, láska k tvorbě textů ji však doprovází již od dob, kdy se naučila psát. Nyní se na volné noze věnuje copywritingu a nově i vedení redakce pozitivních zpráv.

Kontakt: svobodova@pozitivni-zpravy.cz

Gabriela Brázdová

Gabriela Brázdová

redaktorka

Gabriela pochází z Brna, žila nějakou dobu v Praze a rok strávila ve Francii. Vystudovaná knihovnice nyní usiluje o získání magisterského titulu z politologie na Masarykově univerzitě. Má ráda knihy převážně českých autorů. Nedá dopustit na Jardu Žváčka, Vaška Hraběte a opět Jardu, ovšem tentokrát Rudiše. O knihách s ní můžete diskutovat hodiny, ale pozor – na řadu spisovatelů má poněkud vyhraněný názor.

Kontakt: brazdova@pozitivni-zpravy.cz

Vendula Čermáková

Vendula Čermáková

redaktorka

Vendula vystudovala v Brně žurnalistiku a zbytek dvouoboru studuje na psychologii. Psaní ji bavilo od malička, v klasické psané novinařině však nenašla zalíbení, a tak se vydala cestou rozhlasu. Má praxi v Českém rozhlase Brno a na Radiu R. Pozitivní zprávy jsou pro ni příjemným znovunalezením původního záměru, kterým je psát, psát a psát. Od života si slibuje maximum rozmanitosti a minimum stagnace.

Kontakt: cermakova@pozitivni-zpravy.cz

Lenka Romportlová

Lenka Romportlová

redaktorka

Lenka po studiu žurnalistiky a sociální práce zakotvila v PR. V oblasti propagace se snaží svými nápady pomáhat dobrým věcem, i proto se angažuje především v neziskovém sektoru. O bohulibých projektech a zajímavých lidech ostatně nejraději píše i jako další člen party Pozitivních zpráv.

Kontakt: romportlova@pozitivni-zpravy.cz

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

editorka, redaktorka

Kristýnu bavilo psaní v různých podobách už od dětství, takže směr jejího studia nebyl žádným překvapením. Po absolvování bakaláře v oborech žurnalistika a český jazyk ji nelákal svět tradičních médií, a tak z psaní na čas zůstal jen koníček. Změna přišla až s Pozitivními zprávami, v nich našla v rámci oboru smysl a každodenní radost.

Kontakt: motlova@pozitivni-zpravy.cz

Helena Havranová

Helena Havranová

redaktorka

Helena měla o studiu novinařiny jasno už na střední škole. Když přišel čas podávání přihlášek na univerzitu, ani na chvíli nepochybovala a přihlásila se na žurnalistiku, kterou studuje na Masarykově univerzitě. Praxi získala ve fakultním časopise Atrium nebo pražské redakci deníku Aktuálně.cz, kde přispívala do domácí rubriky. Když se zrovna nevěnuje psaní, ráda lyžuje, cestuje a tráví co nejvíc času v přírodě.

Kontakt: havranova@pozitivni-zpravy.cz

Eva Krejčí

Eva Krejčí

redaktorka

Eva je mladá holka z Ostravy, která se zamilovala do psaní. Z poloviny studentka, ze čtvrtiny novinářka (a čerstvě i markeťačka) a ze zbytku milovnice všemožného jídla a kvalitního spánku. Posbírala zkušenosti všude, kde se dalo – v regionálním deníku, studentských novinách i marketingové agentuře. Na Pozitivních zprávách ji baví hlavně všudypřítomná radost.

Kontakt: krejci@pozitivni-zpravy.cz

Veronika Steidlová Kordasová

Veronika Steidlová Kordasová

redaktorka

Veronika vystudovala Informační studia a knihovnictví a Sdružené uměnovědy na Masarykově univerzitě v Brně. Psaní a literatura obecně ji chytly za srdce už v dětství, ale nenašla odvahu, aby se této oblasti věnovala naplno. Má za sebou zkušenost s vytvářením textů pro několik regionálních portálů a s korektorskou činností. Chtěla by, aby se lidé dívali na svět s větší radostí a nadějí, že život kolem nás není tak negativní, jak ho prezentuje většina médií. Proto začala psát pro Pozitivní zprávy.

Kontakt: steidlova.kordasova@pozitivni-zpravy.cz

Klára Šubíková

Klára Šubíková

redaktorka

Klára je studentkou arabistiky, dějin a kultur islámských zemí a bezpečnostních studií na Karlově univerzitě, vášnivou posluchačkou Českého rozhlasu a čtenářkou špionážních románů. Psaní ji provází v průběhu studia i mimo něj, coby redaktorku webu Security Outlines a příležitostnou korektorku a editorku prací svých kamarádů. Volný čas tráví hraním basketbalu a toulkami českou krajinou.

Kontakt: subikova@pozitivni-zpravy.cz

Provozní tým

Libor Hoření

Libor Hoření

předseda spolku

Libor je věčný optimista, závodník na plachetnicích a online podnikatel. Ví, že jaké máme zdroje myšlenek, to silně ovlivňuje kvalitu našeho života, proto převzal Pozitivní zprávy po zakladatelce Míše a pracuje na tom, aby se pozitivní zpravodajství dostalo k co nejvíce lidem.

Barbora Kocmánková

Barbora Kocmánková

správce sociálních sítí

Bára se už jako malá rozhodla, že se bude věnovat historii, divadlu a psaní. A její sny se jí splnily! Asi do dvanácti let byla ve své fantazii asistentkou Indiany Jonese, potom vystudovala hereckou školu (už doopravdy) a dnes se živí jako copywriter, „správce“ sociálních sítí a k tomu si sem tam odskočí zahrát do divadla. Na spolupráci s Pozitivními zprávami ji baví hlavně to, že pomáhá šířit radost do světa díky článkům skvělého redakčního týmu.

Andrea Prokopová

Andrea Prokopová

správce Instagramu

Holka, která od malička zkouší různé věci a ráda zůstává u těch, které ji baví. Vystudovaná paní učitelka dětí na prvním stupni a soukromá chůva. Momentálně se ale učí všechno, co potřebuje správný barista pro přípravu kávy. Má ráda život, jógu a svého bostona. Kreslí, tvoří a kreativně se projevuje, právě proto se ujala správy instagramového profilu. Skrze ten posílá naše pozitivní zprávy mezi další a další lidi.

Michaela Gáliková

Michaela Gáliková

zakladatelka

Míša je usměvavá máma a manažerka, která věří, že se na svět dá dívat i jinak – zcela pozitivně.  Vystudovala žurnalistiku a marketing. Pracovala více než sedm let v médiích. Začínala jako rozhlasová moderátorka, pak sbírala zkušenosti v televizním zpravodajství České televize Brno a další čtyři roky jako reportérka hlavního zpravodajství TV Nova. Aktuálně je kreativní ředitelkou komunikační agentury Narrative Media a zakladatelkou informačně zpravodajského serveru pozitivni-zpravy.cz

Barbora Jahodová

Barbora Jahodová

šéfredaktorka na rodičovské dovolené

Bára je psycholožka a k tomu vede partu redaktorů z Pozitivních zpráv. Vystudovala žurnalistiku a psychologii, prošla si tištěnými i online médii a v poslední době se zaměřuje především na editorskou činnost.

Aktuálně věnuje veškerou svou pozitivní energii rodině. 🙂

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

Český válečný veterán rozpohyboval poraněnou páteř vlastním vynálezem. Teď ho nabízí světu

On-line závěť si člověk nakliká do dvaceti minut, říká Jiří Štěpánek, zakladatel start-upu Goodbye, který mění české pohřebnictví

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Za peníze si štěstí nekoupíš. Pracovní úspěchy nepředčí rodinné zázemí. Radost se skrývá v …