Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Redakce

Nikol Chrástová

Nikol Chrástová

šéfredaktorka

Nikol žije na Vysočině – v městečku, kde končí Čechy a začíná Morava. Den jí dokáží zlepšit kočky, zajímavá kniha či film a dobré jídlo. Zastává názor, že dort se nemusí jíst jenom na narozeniny a že cestovat do zahraničí se má častěji než jen jednou za rok. Psaní se věnuje už přes 12 let. Od září 2021 se ujala vedení Pozitivních zpráv.

Kontakt: redakce@pozitivni-zpravy.cz

Aneta Střechová

Aneta Střechová

editorka

Aneta je vystudovaná knihovnice, která miluje čtení, češtinu, kulturu, Anglii a kouzelný svět Harryho Pottera. Jako copywriterka, korektorka a editorka nejraději pracuje na projektech s přidanou hodnotou – přesně takových, jako jsou právě Pozitivní zprávy.

Karolína Kawuloková

Karolína Kawuloková

redaktorka

Karolína pochází ze Slezska. Vystudovala konzervatoř v Ostravě a nyní učí na základní umělecké škole. Zároveň studuje žurnalistiku v Olomouci. Má ráda kávu, knížky, víno a cestování – v libovolném pořadí. Má radost, když se děti i dospělí usmívají, a právě proto jsou Pozitivní zprávy potřeba.

Kontakt: kawulokova@pozitivni-zpravy.cz

Gabriela Brázdová

Gabriela Brázdová

redaktorka

Gabriela pochází z Brna, žila nějakou dobu v Praze a rok strávila ve Francii. Vystudovaná knihovnice nyní usiluje o získání magisterského titulu z politologie na Masarykově univerzitě. Má ráda knihy převážně českých autorů. Nedá dopustit na Jardu Žváčka, Vaška Hraběte a opět Jardu, ovšem tentokrát Rudiše. O knihách s ní můžete diskutovat hodiny, ale pozor – na řadu spisovatelů má poněkud vyhraněný názor.

Kontakt: brazdova@pozitivni-zpravy.cz

Vendula Čermáková

Vendula Čermáková

redaktorka

Vendula vystudovala v Brně žurnalistiku a zbytek dvouoboru studuje na psychologii. Psaní ji bavilo od malička, v klasické psané novinařině však nenašla zalíbení, a tak se vydala cestou rozhlasu. Má praxi v Českém rozhlase Brno a na Radiu R. Pozitivní zprávy jsou pro ni příjemným znovunalezením původního záměru, kterým je psát, psát a psát. Od života si slibuje maximum rozmanitosti a minimum stagnace.

Kontakt: cermakova@pozitivni-zpravy.cz

Barbara Tesařová

Barbara Tesařová

redaktorka

Bára je copywriterka na volné noze při rodičovské dovolené. Původně vystudovaná sportovní manažerka se už více než 10 let věnuje marketingu a nejvíc ji vždy bavilo psaní článků. Na střední škole byla sama šéfredaktorkou školního časopisu a ve své poslední práci se starala o celý interní zpravodajský systém. Ráda by přispěla lidem k dobré náladě přes pozitivní zprávy.

Kontakt: tesarova@pozitivni-zpravy.cz

Veronika Steidlová Kordasová

Veronika Steidlová Kordasová

redaktorka

Veronika vystudovala Informační studia a knihovnictví a Sdružené uměnovědy na Masarykově univerzitě v Brně. Psaní a literatura obecně ji chytly za srdce už v dětství, ale nenašla odvahu, aby se této oblasti věnovala naplno. Má za sebou zkušenost s vytvářením textů pro několik regionálních portálů a s korektorskou činností. Chtěla by, aby se lidé dívali na svět s větší radostí a nadějí, že život kolem nás není tak negativní, jak ho prezentuje většina médií. Proto začala psát pro Pozitivní zprávy.

Kontakt: steidlova.kordasova@pozitivni-zpravy.cz

Klára Šubíková

Klára Šubíková

redaktorka

Klára je studentkou arabistiky, dějin a kultur islámských zemí a bezpečnostních studií na Karlově univerzitě, vášnivou posluchačkou Českého rozhlasu a čtenářkou špionážních románů. Psaní ji provází v průběhu studia i mimo něj, coby redaktorku webu Security Outlines a příležitostnou korektorku a editorku prací svých kamarádů. Volný čas tráví hraním basketbalu a toulkami českou krajinou.

Kontakt: subikova@pozitivni-zpravy.cz

Provozní tým

Libor Hoření

Libor Hoření

předseda spolku

Libor je věčný optimista, závodník na plachetnicích a online podnikatel. Ví, že jaké máme zdroje myšlenek, to silně ovlivňuje kvalitu našeho života, proto převzal Pozitivní zprávy po zakladatelce Míše a pracuje na tom, aby se pozitivní zpravodajství dostalo k co nejvíce lidem.

Barbora Kocmánková

Barbora Kocmánková

správce sociálních sítí

Bára se už jako malá rozhodla, že se bude věnovat historii, divadlu a psaní. A její sny se jí splnily! Asi do dvanácti let byla ve své fantazii asistentkou Indiany Jonese, potom vystudovala hereckou školu (už doopravdy) a dnes se živí jako copywriter, „správce“ sociálních sítí a k tomu si sem tam odskočí zahrát do divadla. Na spolupráci s Pozitivními zprávami ji baví hlavně to, že pomáhá šířit radost do světa díky článkům skvělého redakčního týmu.

Michaela Gáliková

Michaela Gáliková

zakladatelka

Míša je usměvavá máma a manažerka, která věří, že se na svět dá dívat i jinak – zcela pozitivně.  Vystudovala žurnalistiku a marketing. Pracovala více než sedm let v médiích. Začínala jako rozhlasová moderátorka, pak sbírala zkušenosti v televizním zpravodajství České televize Brno a další čtyři roky jako reportérka hlavního zpravodajství TV Nova. Aktuálně je kreativní ředitelkou komunikační agentury Narrative Media a zakladatelkou informačně zpravodajského serveru pozitivni-zpravy.cz

Barbora Jahodová

Barbora Jahodová

šéfredaktorka na rodičovské dovolené

Bára je psycholožka a k tomu vede partu redaktorů z Pozitivních zpráv. Vystudovala žurnalistiku a psychologii, prošla si tištěnými i online médii a v poslední době se zaměřuje především na editorskou činnost.

Aktuálně věnuje veškerou svou pozitivní energii rodině. 🙂

Zaručeně zlepší den

Pražské letiště patří mezi nejlepší v Evropě

Jak a jaké udržitelné bydlení zajistit pro rodiče ve stáří

„Kufřík je pro děti kotvou a ujištěním o tom, že byly vždy milované“, říká zakladatelka Života v kufříku Martina Wojtylová Opava

Jan Černý navrhne olympijskou kolekci pro Paříž 2024. Má být „brutálně speciální“

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Úžasné ženy, které změnily svět, mají sílu inspirovat malé i velké

Inspirace z knihovny: Úžasné ženy, které změnily svět, mají sílu inspirovat malé i velké

Coco Chanel, Eliška Junková, Marie Currie nebo Anne Franková. Co mají tyto ženy společného?…