Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Češi mohou nově získat příspěvek na psychoterapii

Zdroj ilustrační fotografie: Pexels

Zhoršilo se vaše psychické zdraví kvůli epidemii koronaviru? Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) nově přispívá lidem, kteří mají kvůli epidemii covid-19 psychické potíže, na sezení u psychoterapeuta. Příspěvek může dosahovat částky až sedm tisíc korun.

Příspěvek mohou získat klienti pojišťovny starší 18 let, kteří potřebují psychosociální intervenci a absolvují terapii u vybraného odborníka. Pojišťovna uhradí klientovi až deset sezení, celkově se může jednat až o částku sedm tisíc korun. Do projektu jsou zahrnuti odborníci z České asociace pro psychoterapii, Unie psychologických asociací ČR a České psychoterapeutické společnosti při České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně. Zapojí se asi 240 terapeutů.

Prvními příznaky psychických potíží bývají podle odborníků například poruchy spánku a soustředění. Kritická hranice, kdy by člověk měl vyhledat odborníka, je narušení běžného fungování v rodině, v práci, ve vztazích a významný pocit nepohody. Pokud to není tak zlé, zkrátka na vás padl splín, přinášíme zde tipy, jak si zpříjemnit náročné dny.

Související články

Zaručeně zlepší den

Proč pravěcí lidé kreslili zvířata? Odpověď našel amatérský archeolog

Dánové se už nemusí bát loupeží. Může za to absence hotovosti

Do práce na kole, pěšky nebo poklusem: postavte se výzvě

Ledové sochy 2023: Na Pustevnách teď kralují dinosauři

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: I smrt má srdce. Zlodějka knih představuje její něžnou stránku

Inspirace z knihovny: I smrt má srdce. Zlodějka knih představuje její něžnou stránku

Jaká je smrt? Mnozí známe její podobu ze strašidelných příhod, kde byla obvykle popisovaná jako…