Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Češi mohou nově získat příspěvek na psychoterapii

Zdroj ilustrační fotografie: Pexels

Zhoršilo se vaše psychické zdraví kvůli epidemii koronaviru? Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) nově přispívá lidem, kteří mají kvůli epidemii covid-19 psychické potíže, na sezení u psychoterapeuta. Příspěvek může dosahovat částky až sedm tisíc korun.

Příspěvek mohou získat klienti pojišťovny starší 18 let, kteří potřebují psychosociální intervenci a absolvují terapii u vybraného odborníka. Pojišťovna uhradí klientovi až deset sezení, celkově se může jednat až o částku sedm tisíc korun. Do projektu jsou zahrnuti odborníci z České asociace pro psychoterapii, Unie psychologických asociací ČR a České psychoterapeutické společnosti při České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně. Zapojí se asi 240 terapeutů.

Prvními příznaky psychických potíží bývají podle odborníků například poruchy spánku a soustředění. Kritická hranice, kdy by člověk měl vyhledat odborníka, je narušení běžného fungování v rodině, v práci, ve vztazích a významný pocit nepohody. Pokud to není tak zlé, zkrátka na vás padl splín, přinášíme zde tipy, jak si zpříjemnit náročné dny.

Související články

Zaručeně zlepší den

Nově objevený planetární systém může ukrývat život. Leží v galaktickém sousedství Země

Pětileté dívce se podařilo publikovat vlastní knihu. Zařadila se tak do Guinnessovy knihy rekordů

První hmatatelný důkaz výbuchu supernovy: egyptský kámen Hypatia

Býčci si vyhodí z kopýtka a jejich životy budou ušetřeny

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak znovu nalézt sebe sama? Pohádkový návod přináší kniha Ztracená duše

Inspirace z knihovny: Jak znovu nalézt sebe sama? Pohádkový návod přináší kniha Ztracená duše

I dospělí potřebují čas od času pohádky, které je pohladí po srdci. Držitelka Nobelovy ceny za…