Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Češi mohou nově získat příspěvek na psychoterapii

Zdroj ilustrační fotografie: Pexels

Zhoršilo se vaše psychické zdraví kvůli epidemii koronaviru? Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) nově přispívá lidem, kteří mají kvůli epidemii covid-19 psychické potíže, na sezení u psychoterapeuta. Příspěvek může dosahovat částky až sedm tisíc korun.

Příspěvek mohou získat klienti pojišťovny starší 18 let, kteří potřebují psychosociální intervenci a absolvují terapii u vybraného odborníka. Pojišťovna uhradí klientovi až deset sezení, celkově se může jednat až o částku sedm tisíc korun. Do projektu jsou zahrnuti odborníci z České asociace pro psychoterapii, Unie psychologických asociací ČR a České psychoterapeutické společnosti při České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně. Zapojí se asi 240 terapeutů.

Prvními příznaky psychických potíží bývají podle odborníků například poruchy spánku a soustředění. Kritická hranice, kdy by člověk měl vyhledat odborníka, je narušení běžného fungování v rodině, v práci, ve vztazích a významný pocit nepohody. Pokud to není tak zlé, zkrátka na vás padl splín, přinášíme zde tipy, jak si zpříjemnit náročné dny.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.