Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Kniha zve na cestu k láskyplnějšímu životu. Foto: Gabriela Brázdová

Snad každý chce mít hezké vztahy s partnerem, rodinou, přáteli a kolegy v práci. Ne vždy se nám to ale daří. Jak na to, napoví Barbara de Angelis. Ve své knize Volba lásky nabízí čtenářům nejen teoretické vhledy, ale také praktické návody a cvičení, která stojí za to vyzkoušet.

Láska je jednou z nejsilnějších sil ve vesmíru. Známe to už z pohádek, ve kterých dokáže polibek z pravé lásky oživit Sněhurku nebo probudit Šípkovou Růženku. V příběhu o Harrym Potterovi se zase setkáváme s mocí mateřské lásky, která malého čaroděje ochrání před obávaným černokněžníkem. Svá srdce často otevíráme i v reálném životě. Z lásky k druhým chodíme darovat krev, přispíváme na nejrůznější dobročinné programy, pomáháme potřebným i náhodným lidem na ulici. Jak mít lepší a kvalitnější vztahy s nejbližším okolím, a hlavně se sebou, ale mnozí z nás stále tápou.

Láska k ostatním začíná vědomým rozhodnutím. Ilustrační foto: Pixabay

Kniha Volba lásky čtenáře učí probudit v sobě tuto sílu, která je naší základní přirozeností. Poukazuje mimo jiné na to, že na lásku nemusíme čekat. Není totiž ničím vnějším, co by bylo závislé na okolnostech. Ve svém srdci ji má každý z nás – stačí se pro ni rozhodnout a otevřít se jí. „Láska je volba, kterou činíme každým okamžikem. Nečekejte, až si Ona vybere vás. Každou chvíli si vy můžete vybrat Ji,” píše autorka.

Barbara de Angelis také nabízí několik cvičení, která si mohou čtenáři vyzkoušet. Řada z nich je zaměřená právě na otevírání srdce. Pokud totiž máme srdce zavřené v důsledku nejrůznějších emočních zranění, která se nám v průběhu života stala, láska podle Barbary nemůže proudit tak, jak by měla. Její proud však můžeme pomocí několika technik opět uvolnit. Autorka v textu pokládá také řadu provokativních otázek, které mohou čtenáře inspirovat. „Jak mohu do této situace vnést co nejvíce lásky? Jak by to právě teď vypadalo?

Láska je všude kolem nás. Ilustrační foto: Pixabay

Kniha obsahuje řadu podnětných myšlenek, které nás vedou k sobě samým. Dokud totiž nezačneme prožívat lásku v sobě, sotva ji najdeme v okolí, které je do velké míry naším odrazem. „Jděte cestou Srdce. Nechávejte za sebou jen Lásku. Volte si jen Ji,” láká Barbara ke změně životního přístupu.

Slovo autorky článku:

„Láska je v poslední době často skloňovaným slovem. Vidíme ji všude – v příspěvcích na Instagramu, v titulcích časopisů nebo v podobě nápisů na oblečení. Hodně o ní mluvíme, ale kolik z nás ji skutečně prožívá? Sama jsem si nedávno kladla otázku, kolik mých vztahů je skutečně čistých a ve kterých případech se jedná o závislosti. Zjištění nebylo moc pěkné. Ryzí lásku máme přitom na dosah ruky každý den – sami v sobě. Stačí se jen otevřít, nebát se a dávat. Kniha Volba lásky vám přitom může být laskavým průvodcem, který vás nenechá uhnout z cesty.”

Knihu Volba lásky zakoupíte například v knihkupectví Dobrovský.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak a jaké udržitelné bydlení zajistit pro rodiče ve stáří

Nahradí ChatGPT lékaře? Zvládl správně diagnostikovat nemoc

Jan Černý navrhne olympijskou kolekci pro Paříž 2024. Má být „brutálně speciální“

Všímáte si obličejů ve svém okolí? Pak asi překypujete láskou

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Snad každý chce mít hezké vztahy s partnerem, rodinou, přáteli a kolegy v práci. Ne vždy se nám to…