Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Speciální aplikace radí, jak žít aktivně a zdravě i v čase karantény

Zdroj fotografií: Vím, co jím

I v dobách karantény se dá žít naplno. Jak na to? Nezávislá iniciativa Vím, co jím a piju ve spolupráci s PR agenturou Focus Agency připravila unikátní aplikaci Aktivně a zdravě. Cílem je zvednout zájemce z křesel a gaučů a ukázat, že k dobré kondici a zdraví je třeba kombinace pohybu, zdravé výživy a aktivního odpočinku.

Mobilní aplikace vybízí ke změnám životního stylu prostřednictvím drobných každodenních výzev ve sportu a výživě. Za každou zvládnutou položku sbírá zájemce body a má tak příležitost soutěžit o zajímavé ceny. Dále jsou v aplikaci k dispozici tematické články, recepty a jídelníčky. „Chceme být průvodcem a rádcem i v době, která aktivní způsob života komplikuje. Každý potřebuje na své cestě občas podpořit,“ uvedla ředitelka iniciativy Vím, co jím a piju Lucie Gonzálezová. Aplikaci je možné do 15. května 2020 používat zdarma. Dostupná je ke stažení jak na Google Play, tak i iOS.

Iniciativa Vím, co jím a piju je nezisková organizace, která se zabývá osvětou zdravého životního stylu. Za dobu svého fungování pomohla více než 50 tisícům lidí při změně životního stylu a získala ocenění v soutěži Zlatý středník 2019.

Související články

Zaručeně zlepší den

Liberecký dopravní podnik testuje nový bezpečnostní systém

Psí asistenti. Nevidomým lidem jich v Česku pomáhá asi 500

Vlčí pár v Jeseníkách. Poprvé jej tam zachytily fotopasti

Orgasmický koncert. Žena se neudržela na hudebním vystoupení

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vzdát můžeš zítra. Richard Štěpánek ve své knize povzbuzuje k životu

Inspirace z knihovny: Vzdát můžeš zítra. Richard Štěpánek ve své knize povzbuzuje k životu

Vždycky je pro co žít. Touto větou by se dal shrnout obsah knihy Vzdát můžeš zítra, kterou napsal…