Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Speciální aplikace radí, jak žít aktivně a zdravě i v čase karantény

Zdroj fotografií: Vím, co jím

I v dobách karantény se dá žít naplno. Jak na to? Nezávislá iniciativa Vím, co jím a piju ve spolupráci s PR agenturou Focus Agency připravila unikátní aplikaci Aktivně a zdravě. Cílem je zvednout zájemce z křesel a gaučů a ukázat, že k dobré kondici a zdraví je třeba kombinace pohybu, zdravé výživy a aktivního odpočinku.

Mobilní aplikace vybízí ke změnám životního stylu prostřednictvím drobných každodenních výzev ve sportu a výživě. Za každou zvládnutou položku sbírá zájemce body a má tak příležitost soutěžit o zajímavé ceny. Dále jsou v aplikaci k dispozici tematické články, recepty a jídelníčky. „Chceme být průvodcem a rádcem i v době, která aktivní způsob života komplikuje. Každý potřebuje na své cestě občas podpořit,“ uvedla ředitelka iniciativy Vím, co jím a piju Lucie Gonzálezová. Aplikaci je možné do 15. května 2020 používat zdarma. Dostupná je ke stažení jak na Google Play, tak i iOS.

Iniciativa Vím, co jím a piju je nezisková organizace, která se zabývá osvětou zdravého životního stylu. Za dobu svého fungování pomohla více než 50 tisícům lidí při změně životního stylu a získala ocenění v soutěži Zlatý středník 2019.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čerpejte příspěvky státu. Pomůže vám uhradit zateplení nebo nová okna

Teprve 22letý student vymyslel čip s názvem Z2

Budou houbičky léčit deprese? Vědci hledají dobrovolníky do studie

Vykouzlete si doma francouzskou atmosféru. Postavte si metr a půl vysokou Eiffelovu věž z kostek

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily

Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily

Cvičit jógu je stále více moderní a trendy. Záda vám zajisté poděkují, pokud cviky provádíte…