Češi vyvinuli další inovativní aplikaci, která zachraňuje nejen zdraví, ale dokonce i životy svých uživatelů. Umožňuje totiž z pohodlí domova monitorovat srdeční rytmus na úrovni profesionálních přístrojů, které využívají lékaři, informoval server iRozhlas.
Aplikaci spojující telemedicínu s umělou inteligencí vytvořili specialisté pro pacienty s poruchami srdečního rytmu. „Náš produkt nabízí každému, kdo dokáže používat telefon, mít možnost stát se sám sobě kardiologem – natočit si EKG a na základě automatického vyhodnocení umělou inteligencí se dostat k diagnóze a léčbě,“ popsal kardiolog a intervenční arytmolog z Fakultní nemocnice Olomouc Tomáš Skála. Stačit bude pouze stažená aplikace v mobilu a hrudní pás. „Klient si na sebe připne hrudní pás, zmáčkne na telefonu tlačítko start a měří se, jak dlouho bude chtít. Může s tím běhat, plavat, dělat jakoukoli denní aktivitu. Kdykoli se nebude cítit dobře, natočí si EKG. Natáčet si ho může třeba 10 hodin v kuse a třeba desetkrát po sobě. Žádné EKG se neztratí,“ doplnil Skála.
Srdce tak bude mít pacient pod dohledem, zároveň se sníží vytěžování lékařů. Záznamy totiž zpracuje umělá inteligence. Technologie je skutečně efektivní, ocenila ji dokonce odborná porota v celorepublikové soutěži inovačních center Ynovate Fest a postoupila do evropského finále celosvětové start-upové soutěže.
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Inspirace z knihovny: Naplňte svůj život radostí. Objevte Moc přítomného okamžiku
Zastavit se a jenom být. Dokážete to? Zní to velice jednoduše, ale provedení v praxi se mnohdy…