Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Projekt Vařím pro dobrou věc chce vybudovat bydlení pro dospělé s autismem. Pomůže i MasterChef

Zdroj fotografie: varimprodobrouvec.cz

Pomoci lidem s autismem může nyní úplně každý díky projektu Vařím pro dobrou věc. Právě běží kampaň na Hithitu, která se snaží vybrat peníze na vybudování důstojného bydlení pro dospělé lidi s poruchou autistického spektra. Původně se měl letos na podzim uskutečnit v Brně benefiční food festival, kvůli aktuální situaci byl ale přesunut až na jaro příštího roku.

O záměru pořádat festival jsme psali článek už letos v září, bohužel se ale festival nemohl uskutečnit. Nahradila jej kampaň s cílem vybrat alespoň část prostředků do konce letošního roku. Festival byl přesunutý na 10. dubna 2021. Jak bude festival probíhat? Účastníci oblíbené televizní soutěže MasterChef budou vařit přímo v brněnské Tržnici, jejich jídlo tak budou moci ochutnat všichni návštěvníci.

Akce ale probíhá i v době epidemie koronaviru, to online. V kampani si teď můžete jako odměnu za svůj příspěvek vybrat z různých cen. Čeká na vás kuchařka Vařím pro dobrou věc, benefiční trička i speciality jako pravý francouzský cider nebo kuchařské pomůcky. Výtěžek z online kampaně i jarního festivalu poputuje na vybudování bezpečného a důstojného bydlení rodinného typu, které by umožnilo dospělým s autismem se více osamostatnit a zapojit se do každodenního života.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

Houby jako nevídaní pomocníci. Nový objev potvrdil jejich výjimečnost

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory