Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nejlepší pozitivní zprávy roku 2019 podle redakce

Zdroj fotografií: archiv redakce

Mějte šťastné a veselé! A buďte šťastní a veselí! Pokud k tomu náhodou potřebujete trochu pošťouchnout, přinášíme výběr toho nejlepšího a nejpozitivnějšího z letošního obsahu pohledem našich redaktorek. Věříme, že v textech najdete spoustu radosti a inspirace.

Redaktorka Adéla

S tímto článkem mám nesmazatelně spojený můj oblíbený citát z Malého prince: Co je důležité, je očím neviditelnéIniciativa paní Milušky je opravdu obdivuhodná a ráda ji čtenářům Pozitivních zpráv opět připomenu.

Klik na článek: Nevidomí jsou na tom stejně jako běžci, kteří vidí. Nejtěžší je vstát a vyrazit, říká zakladatelka Nevidím a běhám

Redaktorka Zuzana

Mám ráda články s ekologickou tématikou, a protože jsem žena, tak ještě lépe ty o módě. Přešito má v sobě jednoduchý, ale krásný přesah. Využijme oblečení, které se nám válí ve skříních, a přešijme ho na něco nového. Může to být sukně a top ze starých šatů po babičce. Nebo eko sáček na zeleninu a ovoce ze starých záclon. Dříve spíše samozřejmost, dnes návrat k ekologickém přemýšlení o módě.

Klik na článek: Slow fashion v českém podání. Nenošené oděvy přešívají matka s dcerou na dětské oblečení pod značkou Přešito

Redaktorka Eva

Tento projekt mi přijde jako skvělý způsob jak rozveselit svět květinami a zvednout lidem náladu. Taky hodně oceňuji, že kveetkomaty sází na férovost lidí, kteří sami hází peníze za kytky do kasičky, nikdo je nemusí hlídat ani kontrolovat. Ráda bych v budoucnu viděla kveetkomaty po celém Česku.

Klik na článek: Automat na květiny? Na jižní Moravě fungují první Kveetkomaty

Redaktorka Gabriela

Rozhovor s Františkem byl pro mě inspirativní, protože se jedná o krásný příklad síly lidského ducha a vůle žít. František se nevzdal toho nejcennějšího – naděje. Tu se rozhodl proměnit v realitu, což přispělo k tomu, že nyní může žít normálním životem. Nikdy bychom se neměli vzdávat, i když se může zdát, že okolnosti stojí proti nám.

Klik na článek: „Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být hůř,“ říká vrcholový sportovec František Kubínek

Redaktorka Kristýna

Věřím, že i jednotlivci mohou na první pohled malým krokem dokázat velké věci. Tento příklad pražské restaurace je toho důkazem. Úžasně kombinuje snahu omezit plýtvání potravinami s pomocí druhým, navíc všechno v rámci komunity.

Klik na článek: Pražská restaurace servíruje v neděli večer jídlo lidem v nouzi

Redaktorka Anna

Nejvíc mi v paměti utkvěla brněnská iniciativa Zalejme. Dva nezmarní autoři projektu v horkých dnech den co den vyrážejí vstříc svým povinnostem vybaveni PETkami s ušetřenou vodou, aby zalili usychající stromy. Svým nadšením se jim k této „sisyfovské“ práci podařilo strhnout stovky dalších lidí a vybudovat tak komunitu, díky jejíž nezištné péči se, pevně věřím, na jaře opět zazelená o nejeden strom navíc.

Klik na článek: Ušetřete vodu a zalejte strom, vybízí projekt Zalejme

Související články

Inspirace

20+19 pozitivních věcí, které se staly v roce 2019

Inspirace

10 návyků, jak překonat negativní smýšlení

Inspirace

TOP pozitivní zprávy za rok 2018

Inspirace

Šest úžasných věcí, které se staly díky Facebooku

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory

Opatrujte své duševní zdraví. Odborníci radí, jak o sebe pečovat v době epidemie