Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nejlepší pozitivní zprávy roku 2019 podle redakce

Zdroj fotografií: archiv redakce

Mějte šťastné a veselé! A buďte šťastní a veselí! Pokud k tomu náhodou potřebujete trochu pošťouchnout, přinášíme výběr toho nejlepšího a nejpozitivnějšího z letošního obsahu pohledem našich redaktorek. Věříme, že v textech najdete spoustu radosti a inspirace.

Redaktorka Adéla

S tímto článkem mám nesmazatelně spojený můj oblíbený citát z Malého prince: Co je důležité, je očím neviditelnéIniciativa paní Milušky je opravdu obdivuhodná a ráda ji čtenářům Pozitivních zpráv opět připomenu.

Klik na článek: Nevidomí jsou na tom stejně jako běžci, kteří vidí. Nejtěžší je vstát a vyrazit, říká zakladatelka Nevidím a běhám

Redaktorka Zuzana

Mám ráda články s ekologickou tématikou, a protože jsem žena, tak ještě lépe ty o módě. Přešito má v sobě jednoduchý, ale krásný přesah. Využijme oblečení, které se nám válí ve skříních, a přešijme ho na něco nového. Může to být sukně a top ze starých šatů po babičce. Nebo eko sáček na zeleninu a ovoce ze starých záclon. Dříve spíše samozřejmost, dnes návrat k ekologickém přemýšlení o módě.

Klik na článek: Slow fashion v českém podání. Nenošené oděvy přešívají matka s dcerou na dětské oblečení pod značkou Přešito

Redaktorka Eva

Tento projekt mi přijde jako skvělý způsob jak rozveselit svět květinami a zvednout lidem náladu. Taky hodně oceňuji, že kveetkomaty sází na férovost lidí, kteří sami hází peníze za kytky do kasičky, nikdo je nemusí hlídat ani kontrolovat. Ráda bych v budoucnu viděla kveetkomaty po celém Česku.

Klik na článek: Automat na květiny? Na jižní Moravě fungují první Kveetkomaty

Redaktorka Gabriela

Rozhovor s Františkem byl pro mě inspirativní, protože se jedná o krásný příklad síly lidského ducha a vůle žít. František se nevzdal toho nejcennějšího – naděje. Tu se rozhodl proměnit v realitu, což přispělo k tomu, že nyní může žít normálním životem. Nikdy bychom se neměli vzdávat, i když se může zdát, že okolnosti stojí proti nám.

Klik na článek: „Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být hůř,“ říká vrcholový sportovec František Kubínek

Redaktorka Kristýna

Věřím, že i jednotlivci mohou na první pohled malým krokem dokázat velké věci. Tento příklad pražské restaurace je toho důkazem. Úžasně kombinuje snahu omezit plýtvání potravinami s pomocí druhým, navíc všechno v rámci komunity.

Klik na článek: Pražská restaurace servíruje v neděli večer jídlo lidem v nouzi

Redaktorka Anna

Nejvíc mi v paměti utkvěla brněnská iniciativa Zalejme. Dva nezmarní autoři projektu v horkých dnech den co den vyrážejí vstříc svým povinnostem vybaveni PETkami s ušetřenou vodou, aby zalili usychající stromy. Svým nadšením se jim k této „sisyfovské“ práci podařilo strhnout stovky dalších lidí a vybudovat tak komunitu, díky jejíž nezištné péči se, pevně věřím, na jaře opět zazelená o nejeden strom navíc.

Klik na článek: Ušetřete vodu a zalejte strom, vybízí projekt Zalejme

Související články

Zaručeně zlepší den

Se sexuální výchovou je vhodné začít v předškolním věku, říká popularizátorka medicíny Jana Martincová

Země má stabilizační mechanismus. Udržuje ji obyvatelnou

Hasiči budou používat rozšířenou realitu. Usnadní jim zásahy

Tenistky budou moci při Wimbledonu nosit tmavé oblečení. Kvůli menstruaci

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Oceňovaná Boží hora zprostředkovává atmosféru chudinské Neapole

Inspirace z knihovny: Oceňovaná Boží hora zprostředkovává atmosféru chudinské Neapole

Snad každý si vybaví hladovost mládí, která je v pubertě doslova spalující. I pouhý vzduch chutná…