Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Návrat k přírodě je snadnější, než se zdá. Jak na to?

3 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Intenzivnější kontakt s přírodou nám pomáhá pročistit tělo i hlavu. Pěší chůze uvnitř hlubokých lesů může mít hluboce zklidňující účinky, které jsou doslova balzámem na duši. V tomto článku přinášíme seznam tipů, jak ještě více navázat kontakt s matičkou zemí.

Vypněte telefony a jiná elektronická zařízení


Když už konečně vyrazíte do přírody, byla by škoda ten čas promrhat neustálým sledováním Facebooku, telefonováním nebo focením. Užívejte si přítomného okamžiku, protože vzpomínky jsou tím jediným, co nám na smrtelné posteli zůstane. V tu chvíli pravděpodobně nebudete listovat fotoalbem, ale momenty, které jste si vtiskli do paměti.
Abyste byli na elektronice pokud možno co nejvíc nezávislí, je dobré si dopředu pořídit tištěnou mapu nebo ji stáhnout, abyste ji mohli použít i v případě, že si na telefonu nastavíte mód letadlo, aby vás nikdo nerušil.

Vyzujte se


V případě, že není mráz, je dobré chodit naboso, případně v barefoot botách. To napomůže vašemu uzemnění díky většímu kontakt se zemí. Můžete si najít zelenou louku, kde se budete cítit příjemně, a tam chůzi naboso vyzkoušet. Uvidíte sami, zda se tak cítíte komfortně.

Ilustrační foto: Depositphotos

Vydejte se na sběr


Lidé si dříve v lese museli obstarat jídlo, aby přežili. Lovili nebo sbírali plody, které vydala sama příroda. Museli umět lesu naslouchat a intuitivně s ním komunikovali. Přiblížit vás k tomu může vlastní sběr. To znamená, že se můžete vydat na sběr borůvek, malin, lesních jahod nebo hledat houby, což je oblíbená aktivita Čechů. Uvidíte, jak se vám při tom projasní hlava.

Nocujte pod širákem


Není krásnějšího pohledu na nebe než na samotě na kopci. Hvězdy září jasněji, protože je neruší světelný smog z přesvětlených měst. Ráno vás probudí doteky svěží rosy a uvidíte probouzet se přírodu. Je máloco krásnějšího než začínat den v souladu s něčím, co zde existuje odpradávna a čeho jsme součástí.

Zdroj: Autorský článek Gabriely Brázdové

Související články

Zaručeně zlepší den

Překročte své hranice: Jedinečné a odvážné designy tenisek čekají na svou příležitost!

Zpěvačka darovala svým řidičům 100 tisíc dolarů

Češi jsou vášniví houbaři. Loni nasbírali téměř 40 tisíc tun lesních plodů, kralovaly houby

Chcete ušetřit za vytápění? Vsaďte na tepelné čerpadlo

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…