Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vím si rady v každé situaci: portál Mladý zdravotník radí zábavnou formou laikům

3 minuty radosti
Depositphotos

Teoretická znalost první pomoci a její správná aplikace v případě potřeby může být zásadní pro záchranu života. Kolik z nás by si ale v takové situaci, kdy není čas na googlení, vědělo rady? Pro všechny, kdo se v oblasti první pomoci a prevence úrazů chtějí kvalitně dovzdělat, je tady nově spuštěný portál Mladý zdravotník. A nebojte se, teorie vás jistě neodradí – všechny informace jsou totiž podávány zábavnou, interaktivní formou.

Mladý zdravotník, to je název webového protálu Českého červeného kříže, jehož heslo zní jednoznačně: „Vím si rady v každé situaci!“. Historie Mladého zdravotníka sahá sice již do roku 2011, kdy začal být vydávaný i stejnojmenný časopis, nicméně od té doby uplynulo mnoho vody. Celý portál byl proto v létě letošního roku spuštěn v zásadně inovovaném kabátku. Jeho novým benefitem je přímá interakce s uživateli. Cílí zejména na děti, nicméně pomocníka si v něm najdou také pedagogové nebo vzdělání hledající laici. Průvodce vám budou dělat postavy superhrdinů. Všechny informace uvedené na portále jsou dostupné zdarma, a to včetně různých materiálů ke stažení.

Ilustrační foto: Depositphotos

Stěžejní náplň portálu tvoří odpovědi a konkrétní návody, jak poskytnout první pomoc při různých zdravotních problémech. Dozvíte se, jak zvládnout situace, kdy je nutné jednat rychle, nebo jaké použít konkrétní pomůcky. Nechybí téma infarktu, mrtvice, epileptického záchvatu, zástavy dechu, uštknutí hadem, štípnutí hmyzem či záchrany tonoucího. Stranou nezůstalo ani téma duševního zdraví, spánku nebo desatero zdravých zubů.

Zábavná forma zaujme nejen děti

Ten, kdo se bojí suché teorie, bude jistě potěšen. Portál totiž využívá hravé, zábavné formy vzdělávání, a tak na něm najdete i různé kvízy, hry nebo rozhovory se známými osobnostmi, jako je parkourista Tomáš Zonyga, filmař Matěj Chlupáček či dárce krve zapsaný v Knize rekordů Ján Žyla. Nechybí ani reportáže přímo z „placu“, jako je například reportáž týkající se anestezie, lokalizace místa události nebo práce vodních záchranářů.

Projekt Mladý zdravotník si vzal za cíl prostřednictvím svého webu oslovit 75 000 lidí a až 5 000 škol. Ať se mu v jeho přínosné činnosti daří.

Související články

Zaručeně zlepší den

Češi pořád škatulkují, ale věřím, že za padesát let už tady rasismus nebude, říká novinář a spisovatel Patrik Banga

Jak a jaké udržitelné bydlení zajistit pro rodiče ve stáří

Jan Černý navrhne olympijskou kolekci pro Paříž 2024. Má být „brutálně speciální“

Kotníkové boty – univerzální obuv na každou příležitost. Jaké si vybrat?

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Sněhová sestřička na vás dýchne kouzelnou vánoční atmosférou

Inspirace z knihovny: Sněhová sestřička na vás dýchne kouzelnou vánoční atmosférou

Ve vzduchu poletují sněhové vločky, přes okno je vidět rozsvícený stromeček a uvnitř to voní po…