Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Inspirace z knihovny: Život na cestě je plný dobrodružství. Jak se na něj připravit?

3 minuty radosti
Foto: Gabriela Brázdová

Sníte o tom koupit si dodávku a projet s ní svět, ale nevíte, jak na to? Co je potřeba? Kde začít? Kniha Život na cestě, kterou vydalo nakladatelství GRADA, čtenáře seznámí s inspirativními lidmi z celého světa, kteří udělali ze svých dodávek, obytných vozů a autobusů součást svého životního stylu, a nabídne mu způsoby, jak může totéž udělat i on.

Pro lidi z celého světa se práce z domova stává pomalu novou normou. Donedávna nás právě práce vázala k jednomu místu. Nyní je však možné díky internetu pracovat téměř odkudkoliv. Narůstá tedy počet digitálních kočovníků, pro které je domov tam, kde zaparkují. Kniha Sebastiana Antonia Santabarbara je inspirativním průvodcem pro tyto lidi, kteří chtějí kompletně změnit svůj život a prožít spoustu dobrodružství. Čtenáři v ní najdou řadu inspirativních příběhů od lidí, kteří tomuto životnímu stylu propadli.

Foto: Gabriela Brázdová

Dočkají se v ní rad od zkušených kutilů, kteří od základu přestavěli celý autobus nebo dodávku. Zjistí, co je potřeba pro bezpečné cestování, jak plánovat rozpočet pro život na cestě na plný úvazek, jak vařit a mnohé další tipy. Všichni kočovníci se podělí se svými zkušenostmi, příběhy a také třemi zásadními věcmi, bez kterých by si život na cestách nedokázali představit. Zároveň zmíní tipy na nejnezapomenutelnější destinace.

Autor se v knize věnuje nejen lidem, kteří se rozhodli doslova žít na cestách, ale i takzvaným víkendovým bojovníkům, kteří mají dodávku jako zpestření k vyvážení úspěšné kariéry, díky čemuž získávají to nejlepší z obou světů. „Pro některé je život na cestě o víkendech nebo na částečný úvazek příležitostí, jak se odvázat a být sami sebou.“ Neopomene zmínit ani dobrodruhy, lidi, kteří touží procestovat svět co nejvíc ekonomicky, chtějí žít více ekologicky a v souladu s přírodou nebo dostat se mimo civilizaci.

Slovo autorky článku:

Kniha má velice pěkné provedení a je plná fotografií a tipů na cesty, které doslova dýchají pohodovou atmosférou. Člověk by si nejradši sbalil batůžek a hned někam vyrazil. Tak kam to bude?

Související články

Zaručeně zlepší den

Procento žen v politice se stále zvyšuje, v Česku ale zatím podíl vyvážený není

Chcete šťastnější vztah? Mluvte se svým partnerem jako se psem

Evropská unie vyzývá sociální sítě, aby před eurovolbami najaly ověřovatele faktů a zabránily tak šíření fakenews

Váš mikrobiom obsahuje biliony bakterií a je jedinečný jako váš otisk prstu

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Trápí vás nedostatek volného času? Zkuste Digitální minimalismus a vezměte si svůj čas zpátky

Inspirace z knihovny: Trápí vás nedostatek volného času? Zkuste Digitální minimalismus a vezměte si svůj čas zpátky

Taky přejíždíte po displeji svého chytrého telefonu, kdykoliv máte chvilku času? V tramvaji,…