Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Inspirace z knihovny: Život na cestě je plný dobrodružství. Jak se na něj připravit?

3 minuty radosti
Foto: Gabriela Brázdová

Sníte o tom koupit si dodávku a projet s ní svět, ale nevíte, jak na to? Co je potřeba? Kde začít? Kniha Život na cestě, kterou vydalo nakladatelství GRADA, čtenáře seznámí s inspirativními lidmi z celého světa, kteří udělali ze svých dodávek, obytných vozů a autobusů součást svého životního stylu, a nabídne mu způsoby, jak může totéž udělat i on.

Pro lidi z celého světa se práce z domova stává pomalu novou normou. Donedávna nás právě práce vázala k jednomu místu. Nyní je však možné díky internetu pracovat téměř odkudkoliv. Narůstá tedy počet digitálních kočovníků, pro které je domov tam, kde zaparkují. Kniha Sebastiana Antonia Santabarbara je inspirativním průvodcem pro tyto lidi, kteří chtějí kompletně změnit svůj život a prožít spoustu dobrodružství. Čtenáři v ní najdou řadu inspirativních příběhů od lidí, kteří tomuto životnímu stylu propadli.

Foto: Gabriela Brázdová

Dočkají se v ní rad od zkušených kutilů, kteří od základu přestavěli celý autobus nebo dodávku. Zjistí, co je potřeba pro bezpečné cestování, jak plánovat rozpočet pro život na cestě na plný úvazek, jak vařit a mnohé další tipy. Všichni kočovníci se podělí se svými zkušenostmi, příběhy a také třemi zásadními věcmi, bez kterých by si život na cestách nedokázali představit. Zároveň zmíní tipy na nejnezapomenutelnější destinace.

Autor se v knize věnuje nejen lidem, kteří se rozhodli doslova žít na cestách, ale i takzvaným víkendovým bojovníkům, kteří mají dodávku jako zpestření k vyvážení úspěšné kariéry, díky čemuž získávají to nejlepší z obou světů. „Pro některé je život na cestě o víkendech nebo na částečný úvazek příležitostí, jak se odvázat a být sami sebou.“ Neopomene zmínit ani dobrodruhy, lidi, kteří touží procestovat svět co nejvíc ekonomicky, chtějí žít více ekologicky a v souladu s přírodou nebo dostat se mimo civilizaci.

Slovo autorky článku:

Kniha má velice pěkné provedení a je plná fotografií a tipů na cesty, které doslova dýchají pohodovou atmosférou. Člověk by si nejradši sbalil batůžek a hned někam vyrazil. Tak kam to bude?

Související články

Zaručeně zlepší den

Pokojové rostliny mohou složit jako prevence nachlazení, zjistila studie

Hvězda do sebe pohltila celou planetu. V budoucnu takto zanikne i Země

Muzeum řeznictví, kávových mlýnků nebo tvarůžků. Jaká nejzajímavější muzea jsou v Česku?

Co dělá mozek, když člověk umírá? Dotyčný zažívá halucinace nebo sní

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Darujte knihy, které potěší. Přinášíme tipy na vánoční čtení

Darujte knihy, které potěší. Přinášíme tipy na vánoční čtení

Hrnek teplého čaje, kávy nebo čokolády, vlněné ponožky, ideálně hořící krb a kniha, tak zní ideální…