Tchaj-wan zakáže do roku 2030 plasty na jedno použití

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: goodnesnetwork.org

Podle nového omezení nebudou smět tchajwanské restaurace do roku 2030 používat plasty na jedno použití. Konzumenti navíc budou muset zaplatit příplatek za všechna brčka, plastikové nákupní tašky, plastové nádobí a kelímky na jedno použití už od roku 2025.

„Chceme zavést řadu opatření do roku 2030, která výrazně omezí množství odpadu z plastů na jedno použití, který znečišťuje moře a dostává se opět do potravinového řetězce, a ovlivňuje tak lidské zdraví,“ uvedl Lai Ying-ying, který má na starost vládní program týkající se environmentální ochrany.

Tchajwanská vláda se snaží snížit spotřebu svým novým programem o recyklaci a poplatcích za plastikové nákupní tašky. Omezení postihnou i pořadatele festivalů a dalších veřejných zařízeních. Prvním omezením budou restaurace čelit již od roku 2019, kdy nejvýznamnější řetězce budou muset přestat poskytovat svým zákazníkům plastová brčka. Podle Lai průměrný Tchajwanec použije ročně 700 plastových tašek, cílem programu je proto snížit toto číslo na 100 kusů do roku 2025 a na nulu do roku 2030.

Zdroj: goodnewsnetwork.org

Související články

Zaručeně zlepší den

Konec bytové krize? Praha našla způsob, jak lidem zajistit dostupné bydlení

Překrytí nenávistného tetování zdarma. Američtí tatéři dávají lidem možnost nápravy

Češi vynalezli revoluční technologii na zpracování odpadu

Salát ze zahrádky v prosinci? Rakušan našel způsob, jak pěstovat zeleninu v zimě

Inspirativní rozhovor

Jana Leitnerová

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou skupiny Dobro v době korony.

Jana Leitnerová