Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Tchaj-wan zakáže do roku 2030 plasty na jedno použití

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: goodnesnetwork.org

Podle nového omezení nebudou smět tchajwanské restaurace do roku 2030 používat plasty na jedno použití. Konzumenti navíc budou muset zaplatit příplatek za všechna brčka, plastikové nákupní tašky, plastové nádobí a kelímky na jedno použití už od roku 2025.

„Chceme zavést řadu opatření do roku 2030, která výrazně omezí množství odpadu z plastů na jedno použití, který znečišťuje moře a dostává se opět do potravinového řetězce, a ovlivňuje tak lidské zdraví,“ uvedl Lai Ying-ying, který má na starost vládní program týkající se environmentální ochrany.

Tchajwanská vláda se snaží snížit spotřebu svým novým programem o recyklaci a poplatcích za plastikové nákupní tašky. Omezení postihnou i pořadatele festivalů a dalších veřejných zařízeních. Prvním omezením budou restaurace čelit již od roku 2019, kdy nejvýznamnější řetězce budou muset přestat poskytovat svým zákazníkům plastová brčka. Podle Lai průměrný Tchajwanec použije ročně 700 plastových tašek, cílem programu je proto snížit toto číslo na 100 kusů do roku 2025 a na nulu do roku 2030.

Zdroj: goodnewsnetwork.org

Související články

Zaručeně zlepší den

Se sexuální výchovou je vhodné začít v předškolním věku, říká popularizátorka medicíny Jana Martincová

Hasiči budou používat rozšířenou realitu. Usnadní jim zásahy

Tenistky budou moci při Wimbledonu nosit tmavé oblečení. Kvůli menstruaci

Vyšetření, které zachraňuje tisíce životů. Rakovinu tlustého střeva lze včas zachytit a vyléčit

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak se z obyčejného člověka stane vlivná osobnost? Steve Jobs motivuje ostatní

Inspirace z knihovny: Jak se z obyčejného člověka stane vlivná osobnost? Steve Jobs motivuje ostatní

Steve Jobs byl jako každý z nás. Člověk z masa a kostí. Co konkrétně jej odlišilo? Díky čemu uspěl?…