Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Inspirace z knihovny: Staňte se pány svých snů. Pusťte se do lucidního snění

3 minuty radosti
Foto: Gabriela Brázdová

Jaké to je řídit své sny? Je to vůbec možné? A hlavně – jak to udělat? Pokud vás sem tam napadaly tyto a jim podobné otázky, nejspíš vás bude zajímat kniha Marka McElroye s titulem Lucidní snění pro začátečníky. Věnuje s v ní právě této technice.

Téma lucidního snění je čím dál populárnější. Sny nezkoumají jen psychologové – nyní se objevují i kouči, kteří dané problematice zasvětili život. Naučit se vědomě snít doporučovali i známí čeští mystikové Míla a Eduard Tomášovi nebo František Drtikol. Lucidní snění se nyní však objevuje i ve filmech či seriálech (například populární série Behind Her Eyes). Proto se není čemu divit, že se o ně pokouší stále více lidí. Kniha Lucidní snění pro začátečníky je návodem, který ocení všichni nováčci.

Co vlastně je lucidní snění? Je to chvíle, kdy si ve snu uvědomíte, že se jedná o sen, a začnete jej mít pod kontrolou. Tím pádem rozhodujete o tom, co budete dělat. Můžete si povídat se zemřelou babičkou, létat nebo mít sex s celebritou. Fantazii se meze nekladou. Říše snů nemá limity, leda že byste si je tam sami nastavili.

Ilustrační foto: Pixabay

Mark McElroy je populární autor v kruzích věštění a ezoteriky. Ve své knize nabízí čtenářům 90denní plán pro dosažení lucidních snů. Čtenáři v ní najdou jednoduché techniky, které se autorovi a lidem, jež se vědomému snění věnují, osvědčili. Součástí jsou příběhy z praxe. Jedná se o čtivý text, kterému by slušely důslednější korektury. Čtenáři se dozví mimo něco z teorie pojednávající o spánku obecně. Součástí jsou i doporučení k jeho zkvalitnění, neboť jak uvádí sám McElroy osoby trpící nespavostí náročněji dosahují lucidity.

Slovo autorky článku:

O lucidním snění jsem toho již četla spoustu a řadu technik aplikuji. Jednalo se tedy o rozšíření a prohloubení mých znalostí a dovedností. Dozvěděla jsem se také o několika dalších technikách, které jsem začala používat. Výsledkem je, že lucidního snění nyní dosahuji častěji. Jedná se o povinnou součást knihovny každého snílka.

Související články

Zaručeně zlepší den

Projekt Městské holubníky chrání holuby i města

Po více než 150 letech se v hlavním městě Nového Zélandu vylíhli ptáci kivi

Proč delfíni vyskakují nad vodu? Z radosti i praktických důvodů

Čeští vědci vyvinuli jedinečný přístroj ke zkoumání sluchu

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Život na cestě je plný dobrodružství. Jak se na něj připravit?

Inspirace z knihovny: Život na cestě je plný dobrodružství. Jak se na něj připravit?

Sníte o tom koupit si dodávku a projet s ní svět, ale nevíte, jak na to? Co je potřeba? Kde začít?…