Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Projekt Končím s hraním pomáhá lidem anonymně zvládat hazard

Zdroj fotografie: Pixabay

Hazardní hraní, které přeroste přes hlavu, s sebou nese nejen finanční, ale i partnerské nebo sociální problémy. Pro lidi, kteří potřebují pomoci, nebo si nejsou jistí, zda se z jejich záliby nestává závislost, je určena webová služba Končím s hraním. Projekt neziskové organizace Sananim nabízí hráčům zdarma anonymní konzultace a v případě potřeby léčebné intervence pod dohledem terapeutů.

„Projektem se snažíme reagovat na zatím stále omezenou nabídku a kapacitu léčebných zařízení pro patologické hráče, nicméně stejně tak i na jednu z hlavních překážek, která jim brání vyhledat odbornou pomoc, tedy stud či obavy, že se o problému dozví jejich okolí,“ uvádějí autoři intervenčního programu na webových stránkách. Právě obavy z reakce okolí podle nich hazardním hráčům často brání ve vyhledání odborné pomoci, své problémy úzkostlivě tají. Celá služba proto funguje anonymně.

Člověku, který vyhledá pomoc na webu Končím s hraním, se nabídnou do jisté míry stejné intervence, jako v zavedených adiktologických zařízeních. Ke vstupnímu zhodnocení situace nabízí služba standardizovaný dotazník, který vyhodnocuje míru hraní a spojených problémů. „Uživatel se na základě vyplněných údajů okamžitě dozví, zda je jeho hraní v normě, či má nějaká rizika,“ uvádí autoři projektu.

Pokud je jeho hraní vyhodnoceno jako problematické, naplánuje si hráč při prvních chatu s terapeutem průběh léčebné intervence. Ten potom průběžně hodnotí a případně upravují. Služba je poskytována zdarma a vychází z potřeb Národní strategie protidrogové politiky na období 2015 − 2018 pro oblast hazardního hraní.

Související články

Byznys

Posilovna nabízí zdarma členství těm, kteří se zotavují ze závislostí

Inspirace

V Americe začal fungovat charitativní prodejní automat

Inspirace

Boudařka z Krkonoš nabídla matkám samoživitelkám pobyt zdarma

Inspirace

Muž cestuje napříč USA, aby pomáhal lidem sekat trávníky

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.