Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Projekt Končím s hraním pomáhá lidem anonymně zvládat hazard

Zdroj fotografie: Pixabay

Hazardní hraní, které přeroste přes hlavu, s sebou nese nejen finanční, ale i partnerské nebo sociální problémy. Pro lidi, kteří potřebují pomoci, nebo si nejsou jistí, zda se z jejich záliby nestává závislost, je určena webová služba Končím s hraním. Projekt neziskové organizace Sananim nabízí hráčům zdarma anonymní konzultace a v případě potřeby léčebné intervence pod dohledem terapeutů.

„Projektem se snažíme reagovat na zatím stále omezenou nabídku a kapacitu léčebných zařízení pro patologické hráče, nicméně stejně tak i na jednu z hlavních překážek, která jim brání vyhledat odbornou pomoc, tedy stud či obavy, že se o problému dozví jejich okolí,“ uvádějí autoři intervenčního programu na webových stránkách. Právě obavy z reakce okolí podle nich hazardním hráčům často brání ve vyhledání odborné pomoci, své problémy úzkostlivě tají. Celá služba proto funguje anonymně.

Člověku, který vyhledá pomoc na webu Končím s hraním, se nabídnou do jisté míry stejné intervence, jako v zavedených adiktologických zařízeních. Ke vstupnímu zhodnocení situace nabízí služba standardizovaný dotazník, který vyhodnocuje míru hraní a spojených problémů. „Uživatel se na základě vyplněných údajů okamžitě dozví, zda je jeho hraní v normě, či má nějaká rizika,“ uvádí autoři projektu.

Pokud je jeho hraní vyhodnoceno jako problematické, naplánuje si hráč při prvních chatu s terapeutem průběh léčebné intervence. Ten potom průběžně hodnotí a případně upravují. Služba je poskytována zdarma a vychází z potřeb Národní strategie protidrogové politiky na období 2015 − 2018 pro oblast hazardního hraní.

Související články

Zaručeně zlepší den

Zatočte s těžkou alergií pomocí léku na astma

Kosmetický paradox. Pochází červená rtěnka z Íránu?

Evropským stromem roku je 200 let starý dub v Polsku, Česko má 5. místo

Jak vyzrát na antihmotu? Vědci z CERNu vědí

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak pracovat se svými pocity? Moudrost cítění propojuje psychologii s buddhismem

Inspirace z knihovny: Jak pracovat se svými pocity? Moudrost cítění propojuje psychologii s buddhismem

Pocity v našich životech mají nezastupitelnou roli, přičemž se pravděpodobně jedná o nejsilnější…