Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Penny Market v Česku začíná jako první prodávat i „ošklivé“ ovoce a zeleninu

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: penny.cz

Od poloviny srpna najdete v regálech Penny Marketu i ovoce a zeleninu nestandardních rozměrů a velikostí. Kousky, které by kvůli své nevzhlednosti normálně skončily na kompostu, si nyní zájemci mohou koupit za zvýhodněnou cenu. Lidé za „ošklivé“ kousky plné vitamínů zaplatí minimálně o desetinu nižší cenu oproti estetické zelenině a ovoci.

„Neplýtvejte potravinami a podpořte české farmáře. Kupujte výhodně ovoce a zeleninu, které vizuálně neodpovídají normám, a přitom chutná stejně dobře, a ještě vás pobaví,“ hlásá na svých webových stránkách Penny Market. Řetězec se snaží svým činem snížit plýtvání potravinami a zároveň pomoci českým farmářům.

Trend supermarketů, které začínají prodávat nevzhledné ovoce, se poslední dobou rozmohl hlavně v Evropě a pomalu přichází i do našich krajin. Penny Market je tak prvním obchodem, který novinku zavádí i v Česku. V jiných oblastech však do České republiky myšlenka nevzhledných potravin přišla již dávno, a to kupříkladu prostřednictvím křivé polévky, o které jsme vám psali minulý podzim.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.