Penny Market v Česku začíná jako první prodávat i “ošklivé” ovoce a zeleninu

Zdroj fotografie: penny.cz

Od poloviny srpna najdete v regálech Penny Marketu i ovoce a zeleninu nestandardních rozměrů a velikostí. Kousky, které by kvůli své nevzhlednosti normálně skončily na kompostu, si nyní zájemci mohou koupit za zvýhodněnou cenu. Lidé za “ošklivé” kousky plné vitamínů zaplatí minimálně o desetinu nižší cenu oproti estetické zelenině a ovoci.

„Neplýtvejte potravinami a podpořte české farmáře. Kupujte výhodně ovoce a zeleninu, které vizuálně neodpovídají normám, a přitom chutná stejně dobře, a ještě vás pobaví,“ hlásá na svých webových stránkách Penny Market. Řetězec se snaží svým činem snížit plýtvání potravinami a zároveň pomoci českým farmářům.

Trend supermarketů, které začínají prodávat nevzhledné ovoce, se poslední dobou rozmohl hlavně v Evropě a pomalu přichází i do našich krajin. Penny Market je tak prvním obchodem, který novinku zavádí i v Česku. V jiných oblastech však do České republiky myšlenka nevzhledných potravin přišla již dávno, a to kupříkladu prostřednictvím křivé polévky, o které jsme vám psali minulý podzim.

Autor článku