Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nicnedělání je oficiálně aktivitou. V čem tkví jeho kouzlo?

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Jižní Korea přišla s lákavou novinkou. Místní si oblíbili volnočasovou aktivitu, která spočívá v tom, že nic nedělají. Jedná se o reakci na stres, kterému čelí. Od něj jim pomáhají za tímto účelem speciálně navržená místa. Zde mohou zájemci zírat do stromů nebo navštívit film o hořícím táborovém ohni.

Jak v praxi nicnedělání vypadá? K této aktivitě slouží třeba čajovna Green Lab v Soulu, která nabízí přibližně desítku míst. Mluvit se v ní nesmí, telefon je třeba vypnout a uvnitř se chodí jen bez bot. U čaje mohou návštěvníci číst, napsat dopis nebo jen přes sklo pozorovat les. Cílem návštěvy je absolutní „vypnutí“.

Kina po celé zemi v listopadu loňského roku v rámci nového trendu uvedla film simulující čtyřicet minut trvající let v mracích. Za vstupenku na Let diváci zaplatí v přepočtu 140 korun a podle distributora se dočkají „odpočinku v načechraných oblacích“. Snímek navázal na počin Oheň, jenž lidem na jaře v kinosálech nabídl jednatřicet minut hořícího táborového ohně.

„Ačkoli zatím nejde o mainstreamovou záležitost, očekáváme, že se tato forma relaxace stane trendem,“ uvedl výzkumník Yoon Duk-hwan, podle něhož pandemie podobným zážitkům nahrála tím, že v mnoha lidech vyvolala pocit uvěznění a osamělosti. „Je těžké vyrovnat se s pocitem, že jste v pasti, a zároveň s osaměním. Lidé touží po prostoru, kde jsou sami, ale jinde než doma. Dokud se pandemie nezlepší, očekáváme pokračování tohoto trendu,“ dodal.

Zdroj: iDnes, The Washington Post

Související články

Zaručeně zlepší den

Korejština dobývá svět. Podmaní si i Česko?

Příznaky dlouhého covidu podle vědců do roka zmizí

Nejchytřejším psím plemenem je belgický ovčák malinois

Sčitatelé letos na krmítkách viděli více než půl milionu ptáků

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Lákala vás někdy představa, že si prostě sbalíte batoh a vyrazíte na druhý konec světa? Autorka…