Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nicnedělání je oficiálně aktivitou. V čem tkví jeho kouzlo?

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Jižní Korea přišla s lákavou novinkou. Místní si oblíbili volnočasovou aktivitu, která spočívá v tom, že nic nedělají. Jedná se o reakci na stres, kterému čelí. Od něj jim pomáhají za tímto účelem speciálně navržená místa. Zde mohou zájemci zírat do stromů nebo navštívit film o hořícím táborovém ohni.

Jak v praxi nicnedělání vypadá? K této aktivitě slouží třeba čajovna Green Lab v Soulu, která nabízí přibližně desítku míst. Mluvit se v ní nesmí, telefon je třeba vypnout a uvnitř se chodí jen bez bot. U čaje mohou návštěvníci číst, napsat dopis nebo jen přes sklo pozorovat les. Cílem návštěvy je absolutní „vypnutí“.

Kina po celé zemi v listopadu loňského roku v rámci nového trendu uvedla film simulující čtyřicet minut trvající let v mracích. Za vstupenku na Let diváci zaplatí v přepočtu 140 korun a podle distributora se dočkají „odpočinku v načechraných oblacích“. Snímek navázal na počin Oheň, jenž lidem na jaře v kinosálech nabídl jednatřicet minut hořícího táborového ohně.

„Ačkoli zatím nejde o mainstreamovou záležitost, očekáváme, že se tato forma relaxace stane trendem,“ uvedl výzkumník Yoon Duk-hwan, podle něhož pandemie podobným zážitkům nahrála tím, že v mnoha lidech vyvolala pocit uvěznění a osamělosti. „Je těžké vyrovnat se s pocitem, že jste v pasti, a zároveň s osaměním. Lidé touží po prostoru, kde jsou sami, ale jinde než doma. Dokud se pandemie nezlepší, očekáváme pokračování tohoto trendu,“ dodal.

Zdroj: iDnes, The Washington Post

Související články

Zaručeně zlepší den

Živé sekačky vyrážejí do terénu častěji než stroje

V Hongkongu poprvé objevili pozůstatky dinosaura

Chcete vonět jako brambora? Výrobce luxusních parfémů překvapil novou vůní

Matriarchát v Peru. Vládla tam žena, zjistili archeologové

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Spousta lidí se jí bojí, protože se s ní všichni bez výjimky alespoň jednou v životě setkáme. Co je…