Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nicnedělání je oficiálně aktivitou. V čem tkví jeho kouzlo?

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Jižní Korea přišla s lákavou novinkou. Místní si oblíbili volnočasovou aktivitu, která spočívá v tom, že nic nedělají. Jedná se o reakci na stres, kterému čelí. Od něj jim pomáhají za tímto účelem speciálně navržená místa. Zde mohou zájemci zírat do stromů nebo navštívit film o hořícím táborovém ohni.

Jak v praxi nicnedělání vypadá? K této aktivitě slouží třeba čajovna Green Lab v Soulu, která nabízí přibližně desítku míst. Mluvit se v ní nesmí, telefon je třeba vypnout a uvnitř se chodí jen bez bot. U čaje mohou návštěvníci číst, napsat dopis nebo jen přes sklo pozorovat les. Cílem návštěvy je absolutní „vypnutí“.

Kina po celé zemi v listopadu loňského roku v rámci nového trendu uvedla film simulující čtyřicet minut trvající let v mracích. Za vstupenku na Let diváci zaplatí v přepočtu 140 korun a podle distributora se dočkají „odpočinku v načechraných oblacích“. Snímek navázal na počin Oheň, jenž lidem na jaře v kinosálech nabídl jednatřicet minut hořícího táborového ohně.

„Ačkoli zatím nejde o mainstreamovou záležitost, očekáváme, že se tato forma relaxace stane trendem,“ uvedl výzkumník Yoon Duk-hwan, podle něhož pandemie podobným zážitkům nahrála tím, že v mnoha lidech vyvolala pocit uvěznění a osamělosti. „Je těžké vyrovnat se s pocitem, že jste v pasti, a zároveň s osaměním. Lidé touží po prostoru, kde jsou sami, ale jinde než doma. Dokud se pandemie nezlepší, očekáváme pokračování tohoto trendu,“ dodal.

Zdroj: iDnes, The Washington Post

Související články

Zaručeně zlepší den

Češi se v období pandemie a inflace častěji obrací na second-hand obchody

Ohroženým tygrům se daří. Jejich počet překvapil i ochránce přírody

Budiž světlo z Česka v Sydney

Inspirace z knihovny: Jóga pro holky ze Západu je barevným průvodcem na cestě k ženskému zdraví

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vzdát můžeš zítra. Richard Štěpánek ve své knize povzbuzuje k životu

Inspirace z knihovny: Vzdát můžeš zítra. Richard Štěpánek ve své knize povzbuzuje k životu

Vždycky je pro co žít. Touto větou by se dal shrnout obsah knihy Vzdát můžeš zítra, kterou napsal…