Lidé v Jižní Koreji se rozhodli upozornit na problém s přepracovaností. V hlavním městě Soulu se o květnovém víkendu sešlo víc než 100 lidí, kteří v tichosti a na podložkách na jógu nedělali vůbec nic. Cílem soutěže Space-out bylo zjistit, kdo se nejlépe dokáže na 90 minut uvolnit, aniž by usnul, zkontroloval telefon nebo mluvil, informoval server Radio Wave.
Účastníkům byla monitorována tepová frekvence, zatímco diváci hlasovali pro svých 10 nejoblíbenějších soutěžících. Ten, kdo měl nejstabilnější tepovou frekvenci, si pak odnesl trofej. Do soutěže, kterou pořádala městská správa Soulu, se přihlásilo více než 4 000 zájemců. Vybráno bylo 117 soutěžících od dětí až po šedesátníky. Pro mnoho účastníků to byl způsob, jak se zotavit z vyhoření a stresu z práce a školy.
Soutěže Space-out se letos konala po desáté. Od té doby se rozšířila také do Pekingu, Rotterdamu, Tchaj-peje, Hongkongu a Tokia. Založila ji výtvarnice vystupující pod pseudonymem Woopsyang potom, co utrpěla těžké vyhoření. „Přemýšlela jsem, proč jsem tak úzkostlivá, když nic nedělám,“ vzpomínala a dodala, že tehdy si uvědomila, že její úzkost pramení ze srovnávání se s ostatními lidmi, kteří vedou rušný život. „Ve skutečnosti by se tito lidé mohli také chtít zpomalit a nedělat nic jako já,“ řekla Woopsyang. „Tak jsem vytvořila soutěž s myšlenkou, že by bylo hezké, kdybychom se všichni společně zastavili na jednom místě ve stejnou dobu.“
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Inspirace z knihovny: Novinářky vykreslují ne vždy růžovou realitu médií, dodají ale sílu
Vídáme je každý den v televizi, čteme jejich články nebo hltáme zpravodajství z válečné fronty.…