Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nejlepší pozitivní zprávy roku 2020 podle redakce. Želví Casanova i odhalená těla

5 minut radosti
Redakce Pozitivních zpráv.

Na rok 2020 by možná mnozí nejraději zapomněli. My v redakci jsme se naopak rozhodli zavzpomínat a vybrali jsme pro vás ty pozitivní zprávy, které nám nejvíc utkvěly v paměti, leckdy i v srdci. Připomeňte si je s námi, uvidíte, že i v tomto zvláštním roce se stala spousta dobrého.

Redaktorka Adéla

Článek o projektu Tělo s příběhem mi utkvěl v paměti jednak kvůli krásné myšlence, kterou zakladatelky šíří, ale i kvůli ohlasu, který vyvolal. Ukázalo se, že je reálný pohled na naše těla jdoucí ruku v ruce se (sebe)přijetím poměrně ožehavé téma, které nabízí velký prostor k osvětě a veřejné debatě. Jsem moc ráda, že jsme se na ní jako Pozitivní zprávy mohly podílet.
Klik na článek: Krása neznamená dokonalost. Projekt Tělo s příběhem boří tabu a ukazuje ženy různých tvarů

Redaktorka Helča

Projekt turistických nadšenců Cesta Českem je skvělý příklad toho, že i v době pandemie lze dělat zajímavé projekty a poznávat kraj kolem nás. Trasu, jež vede od východní až k západní hranici Česka, oficiálně spustili její tvůrci na podzim, a jak sami uvádějí, jít ji může úplně každý.

Klik na článek: Chcete lépe poznat naši zemi? Vydejte se na Cestu Českem

Redaktorka Eva

Proč tenhle článek? Jednoduše proto, že mě pobavil, a myslím, že úsměv na rtu vykouzlil spoustě lidí. Dobrých zpráv ze světa přírody není nikdy dost a tahle v sobě nese taky naději, že i několik málo jedinců (nebo třeba jedna akční želva) může zachránit klidně celý druh. My lidé máme tu možnost pomoci nejen ohroženým druhům, a tak bychom ji měli využívat, co to jen jde, dokud není pozdě.

Klik na článek: Želví samec Diego, který svým sexuálním apetitem pomohl zachránit celý druh, se vrací domů

Redaktorka Gabi

Knihy jsou moje vášeň a podle všeho i láska na celý život. Baví mě je číst, psát o nich, šířit je. Jakožto vystudovaná knihovnice vítám jakoukoliv novinku, která pomůže v jejich šíření a získávání nových čtenářů. Online členství zdarma v pražské knihovně mě proto nadchlo. Iniciativu oceňuji zejména proto, že vychází čtenářům vstříc především v době, která je opravdu náročná. Prostřednictvím knih tak můžeme zažívat dobrodružství a třeba i cestovat z pohodlí domova. Stačí nám k tomu fantazie. Tak jako tulákovi po hvězdách.

Klik na článek: Pražská knihovna nabízí online členství zdarma pro všechny

Redaktorka Lenka

Členkou redakce Pozitivních zpráv jsem poměrně krátce. Přesto jsem už měla čest zaznamenat příběhy mnoha inspirativních lidí, které si budu dlouho pamatovat. Jedním z nich je rozhodně příběh Terezy Drahoňovské. Mladá slečna se musela smířit s kompletní ztrátou vlasů a ochlupení způsobenou alopecií. Nejen, že dnes svou holou hlavu hrdě ukazuje, rozhodla se i pomáhat. Komiks Bez vlasů seznamuje veřejnost s nepříliš známou nemocí, bourá předsudky a především pomáhá lidem se stejným osudem. A to si obdiv rozhodně zaslouží.

Klik na článek: Rozhodla jsem se být šťastná – ať už s vlasy nebo bez, říká autorka komiksu o alopecii Tereza Drahoňovská

Redaktorka Vendy

vendula

Vodní harfa je krásným příkladem nekonečné inspirace, kterou nám příroda nabízí. Pro nové nápady tak nemusíme chodit daleko, stačí pozorovat svět kolem nás a poučit se z něj. Téma vědy ve spolupráci s přírodou je mi velmi blízké, a tak jsem ráda, že jsem jej mohla představit i našim čtenářům.

Klik na článek: Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Redaktorka Kristýna

O nemocnicích se nikdy nemluvilo tolik jako letos. Já bych ale ráda připomněla článek mimo koronavirové téma, protože v nemocnici se dějí i jiné věci. A bohužel je musejí absolvovat i děti. Přizpůsobit jim nemocniční prostředí se rozhodl americký designér, který místnosti proměnil tak, že v dětech vzbuzují namísto strachu nadšení. A mě naplňuje radostí představa, že i ti nejmenší mezi námi mohou absolvovat vyšetření a odcházet z něj s úsměvem.

Klik na článek: Designér proměnil nepříjemný zážitek dětí z magnetické rezonance v zábavu

Související články

Zaručeně zlepší den

Nemusíte běhat maratony. Zrychlit metabolismus sedavých lidí umí i jediná fyzická aktivita

Čeští vědci skórují v boji proti koronaviru. Nová protilátka je účinná na všechny hlavní mutace

Pražský hrad je hvězdou Instagramu. Porazil konkurenci z celého světa

O krásných duších ve škaredých tělech. Češi připravují animovaný film o hovínkách

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…