Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Foto: Lenka Lazoňová

Pro Hanu Hindrákovou je Afrika osudná. Řadu let zde působila jako dobrovolník a v africkém prostředí se odehrává také většina jejích románů. V nejnovějším díle Můj africký příběh pouští čtenáře tak trochu za oponu. Dozvíte se, kdy a proč se do Afriky zamilovala, i to, jak se stala první českou spisovatelskou publikovanou v Keni. Nechybí ani zábavné historiky z afrického putování, které autorku občas zavedlo i do velmi nebezpečných situací.

Za každou knihou se skrývá příběh. V případě Češky, která píše o (často nelehkých) tématech spojených s Afrikou, vám ale otázka „Jak?“ vytane na mysli určitě. Po několika vydaných románech se Hana Hindráková rozhodla svou cestu poodhalit. V krátkých kapitolkách vzpomíná na svou první cestu do Afriky, na ne zrovna podporující reakce okolí i na zábavné nebo vážné chvilky, které zde zažila. Vyprávění vás zavede do chudinské čtvrti, na Safari i do nemocnice, kde se autorka musela poprat s vážnými zdravotními komplikacemi.

Ilustrační foto: Pexels

Velkou přidanou hodnotou je upřímný pohled na dobrovolnickou pomoc v afrických oblastech. Názor spisovatelky na to, jaká forma podpory je pro chudé oblasti vhodná, se totiž také časem vyvíjel. Příhody o potížích na cestách, panickém strachu z komárů a nemocí, ale i o tom, jak se mladá dívka cítila po prvním návratu do bohaté Evropy, vás přimějí k zamyšlení i pomyslnému smeknutí klobouku před odvahou spisovatelky.

Slovo autorky článku

„Jako redaktorka oceňuji mimo jiné pohled do zákulisí tvorby knih. Hana se dělí o detaily z procesu psaní i následné propagace a potvrzuje, že živit se jako spisovatel není tak romantické, jak si někteří lidé možná stále myslí. O to víc se mi její odhodlání a houževnatost líbí. Dokazuje, že jít si za svými sny je vždycky to nejlepší, co pro sebe můžeme udělat.“

Související články

Zaručeně zlepší den

Děsivé dýně i bez vyřezávání. Kalifornská farma je pěstuje ve formách s obličeji

Česká zmrzlina slaví mezinárodní úspěch. V evropské soutěži obsadila druhé místo

Známe příčinou neurodegenerativních onemocnění. Zjištění přináší naději na léčbu

FOTO: Zvědavá slepice i rozesmátý kůň. Podívejte se na nejvtipnější snímky domácích mazlíčků

Inspirativní rozhovor

Mění životy starých, opuštěných či hendikepovaných psů.

Mění životy starých, opuštěných či hendikepovaných psů.

Přečtěte si rozhovor s Eliškou Vafkovou, zakladatelkou psího hospice Dejte nám šanci.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Naplňte svůj život radostí. Objevte Moc přítomného okamžiku

Inspirace z knihovny: Naplňte svůj život radostí. Objevte Moc přítomného okamžiku

Zastavit se a jenom být. Dokážete to? Zní to velice jednoduše, ale provedení v praxi se mnohdy…