Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jsme to, co jíme. Zdravé potraviny jsou mezi Čechy čím dál žádanější

Zdroj fotografie: Pexels

Na zdravém životním stylu Čechům záleží, což se odráží na obsahu nákupních košíků i rozšiřující se nabídce zdravých potravin v obchodech. Stále více spotřebitelů si je také může dovolit.

Odborníci na výživu mohou jásat. Podle nového průzkumu zabírají tzv. zdravé potraviny v nákupních taškách Čechů čím dál větší prostor. Podíl na tom má rostoucí popularita zdravého životního stylu, ale i vyšší příjmy, které nám umožňují vybírat si potraviny také podle jiných kritérií než jen na základě nejnižší ceny. Změnám v nákupním chování se přizpůsobují i výrobci a prodejci – rozšiřování nabídky zdravé výživy se už nebojí.

V posledních letech roste zájem hlavně o rostlinné alternativy mléčných výrobků a také o cereální výrobky, jako je müsli nebo cereální tyčinky. Prodává se také více ovoce a zeleniny, ať už od lokálních pěstitelů, či dříve neznámé exotické druhy. Řetězce průběžně rozšiřují i nabídku biopotravin. Spotřebitelé totiž intenzivněji řeší kvalitu potravin a více se zajímají o jejich původ.

Zdroj: ČT24

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

Houby jako nevídaní pomocníci. Nový objev potvrdil jejich výjimečnost