Jsme to, co jíme. Zdravé potraviny jsou mezi Čechy čím dál žádanější

Zdroj fotografie: Pexels

Na zdravém životním stylu Čechům záleží, což se odráží na obsahu nákupních košíků i rozšiřující se nabídce zdravých potravin v obchodech. Stále více spotřebitelů si je také může dovolit.

Odborníci na výživu mohou jásat. Podle nového průzkumu zabírají tzv. zdravé potraviny v nákupních taškách Čechů čím dál větší prostor. Podíl na tom má rostoucí popularita zdravého životního stylu, ale i vyšší příjmy, které nám umožňují vybírat si potraviny také podle jiných kritérií než jen na základě nejnižší ceny. Změnám v nákupním chování se přizpůsobují i výrobci a prodejci – rozšiřování nabídky zdravé výživy se už nebojí.

V posledních letech roste zájem hlavně o rostlinné alternativy mléčných výrobků a také o cereální výrobky, jako je müsli nebo cereální tyčinky. Prodává se také více ovoce a zeleniny, ať už od lokálních pěstitelů, či dříve neznámé exotické druhy. Řetězce průběžně rozšiřují i nabídku biopotravin. Spotřebitelé totiž intenzivněji řeší kvalitu potravin a více se zajímají o jejich původ.

Zdroj: ČT24

Související články

Zaručeně zlepší den

Krása neznamená dokonalost. Projekt Tělo s příběhem boří tabu a ukazuje ženy různých tvarů

České hlavičky uspíšily vývoj nového léku na koronavirus

Proč prádlo usušené na slunci tak krásně voní? Dánští vědci tuto záhadu objasnili

Živé sekačky v Jeseníkách. Podívejte se, jak se seká tráva v souladu s přírodou

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.