Jsme to, co jíme. Zdravé potraviny jsou mezi Čechy čím dál žádanější

Zdroj fotografie: Pexels

Na zdravém životním stylu Čechům záleží, což se odráží na obsahu nákupních košíků i rozšiřující se nabídce zdravých potravin v obchodech. Stále více spotřebitelů si je také může dovolit.

Odborníci na výživu mohou jásat. Podle nového průzkumu zabírají tzv. zdravé potraviny v nákupních taškách Čechů čím dál větší prostor. Podíl na tom má rostoucí popularita zdravého životního stylu, ale i vyšší příjmy, které nám umožňují vybírat si potraviny také podle jiných kritérií než jen na základě nejnižší ceny. Změnám v nákupním chování se přizpůsobují i výrobci a prodejci – rozšiřování nabídky zdravé výživy se už nebojí.

V posledních letech roste zájem hlavně o rostlinné alternativy mléčných výrobků a také o cereální výrobky, jako je müsli nebo cereální tyčinky. Prodává se také více ovoce a zeleniny, ať už od lokálních pěstitelů, či dříve neznámé exotické druhy. Řetězce průběžně rozšiřují i nabídku biopotravin. Spotřebitelé totiž intenzivněji řeší kvalitu potravin a více se zajímají o jejich původ.

Zdroj: ČT24

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci mají novou zbraň proti koronaviru

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Potoky se vrací do koryt, nových tůní přibývá. Projekt #vracimevodulesu slaví další úspěchy

Pojďte s námi do přírody. Web inspiruje, kam vyrazit v Česku na výlet

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura