Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jak je na tom vaše tělo ve srovnání s profesionálními sportovci? Analýza napoví

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Nejrůznější testy a analýzy DNA jsou mezi lidmi čím dál populárnější. Mnohdy si lze všechno vyřídit z pohodlí domova. Stačí zaslat vzorky poštou a za pár týdnů má zájemce výsledek. Analýza startupu DNA ERA dovede zjistit nejen informace o původu člověka a jeho rodokmenu, ale i to, k jakým onemocněním má člověk predispozice a jak by jim bylo vhodné předcházet.

Doposud jsme pro kvalitní DNA testu museli oslovovat zahraniční laboratoře, společnost DNA ERA je však unikátní v tom, že pochází z našich končin, konkrétně ze Slovenska, a nesoustředí se jen na analýzu dat, ale také na jejich interpretaci. „Jedinečný je zejména náš interpretační software, který data překládá tak, že jim rozumí i úplný laik,” říkají manželé Šiškovi, kteří za iniciativou stojí. Výsledky tak mohou zájemci doporučit, co jíst, kterým sportům se věnovat a jakých látek se vyvarovat. To ovšem není všechno. Zároveň může analýza odhalit, jakými chorobami má analyzovaný vyšší předpoklad onemocnět, a doporučí, jak jim předcházet. 

Cílem startupu je položit ve střední Evropě základy personalizované medicíny. Firma je jedinečná v tom, že umožňuje klientům porovnat výsledky svých testů s výsledky vrcholových sportovců. Stačí poskytnout vzorek slin. Analýza je přitom naprosto bezbolestná a neinvazivní, výsledky jsou navíc vyhodnocovány anonymně.

Zdroj: Startup Jobs, DNA Era

 

Související články

Zaručeně zlepší den

Dinosauři měli taky pupík. Dokazují to nalezené fosílie

Údajně vyhynulý druh želvy byl nalezen na Galapágách

Chcete mít po práci čas i na sebe a svoji rodinu? Zkuste život v těchto světových městech

Vědci našli způsob, jak okamžitě extrahovat biopalivo z banánové slupky

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Pro Hanu Hindrákovou je Afrika osudná. Řadu let zde působila jako dobrovolník a v africkém…