Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jak je na tom vaše tělo ve srovnání s profesionálními sportovci? Analýza napoví

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Nejrůznější testy a analýzy DNA jsou mezi lidmi čím dál populárnější. Mnohdy si lze všechno vyřídit z pohodlí domova. Stačí zaslat vzorky poštou a za pár týdnů má zájemce výsledek. Analýza startupu DNA ERA dovede zjistit nejen informace o původu člověka a jeho rodokmenu, ale i to, k jakým onemocněním má člověk predispozice a jak by jim bylo vhodné předcházet.

Doposud jsme pro kvalitní DNA testu museli oslovovat zahraniční laboratoře, společnost DNA ERA je však unikátní v tom, že pochází z našich končin, konkrétně ze Slovenska, a nesoustředí se jen na analýzu dat, ale také na jejich interpretaci. „Jedinečný je zejména náš interpretační software, který data překládá tak, že jim rozumí i úplný laik,” říkají manželé Šiškovi, kteří za iniciativou stojí. Výsledky tak mohou zájemci doporučit, co jíst, kterým sportům se věnovat a jakých látek se vyvarovat. To ovšem není všechno. Zároveň může analýza odhalit, jakými chorobami má analyzovaný vyšší předpoklad onemocnět, a doporučí, jak jim předcházet. 

Cílem startupu je položit ve střední Evropě základy personalizované medicíny. Firma je jedinečná v tom, že umožňuje klientům porovnat výsledky svých testů s výsledky vrcholových sportovců. Stačí poskytnout vzorek slin. Analýza je přitom naprosto bezbolestná a neinvazivní, výsledky jsou navíc vyhodnocovány anonymně.

Zdroj: Startup Jobs, DNA Era

 

Související články

Zaručeně zlepší den

Elektřina vytvořená rojícím se hmyzem může ovlivňovat počasí

Umělá inteligence pomáhá identifikovat přeživší holokaustu

Se sexuální výchovou je vhodné začít v předškolním věku, říká popularizátorka medicíny Jana Martincová

Hasiči budou používat rozšířenou realitu. Usnadní jim zásahy

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak znovu nalézt sebe sama? Pohádkový návod přináší kniha Ztracená duše

Inspirace z knihovny: Jak znovu nalézt sebe sama? Pohádkový návod přináší kniha Ztracená duše

I dospělí potřebují čas od času pohádky, které je pohladí po srdci. Držitelka Nobelovy ceny za…