Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Český vynález postaví vozíčkáře opět na nohy. Simulace chůze prospěje tělu i psychice

Foto: Mebster

Chytré využití moderních technologií a motivace. To je podle zakladatele výzkumně-vývojové firmy MEBSTER Michala Glogera nejlepší cesta, jak výrazně zlepšit kvalitu života lidí. Jejich inovativní exoskelet umožňuje pacientům s poruchami pohyblivosti simulovat chůzi, a tím pozitivně ovlivnit jejich fyzický i psychický stav. Na rozdíl od jiných kompenzačních pomůcek je navíc cenově dostupný.

Základem našeho života jsou návyky. Právě to, jaké návyky a nežádoucí zlozvyky přijmeme v každodenním životě za své, ovlivňuje jeho celkovou kvalitu. Dlouhodobým cílem odborníků ze společnosti MEBSTER je proto usnadňovat budování dobrých zvyků. „Vždy jsem měl tendenci motivovat, rozbíjet stereotypy, stereotypní myšlení a zdánlivě nesmyslné zlozvyky. Miluji technologie a také zdravý životní styl, proto dělám, co dělám. Prvním nástrojem je pomůcka, která má za cíl motivovat k aktivnějšímu a zdravějšímu životu ty, kteří silnou motivaci potřebují mnohem víc než kdokoliv jiný,“ říká Michal Gloger.

Exoskelet pomůže simulovat chůzi pacientům se sníženou mobilitou. Foto: Mebster

Potřeba podpory a motivace k aktivnímu životu jde v MEBSTERU ruku v ruce s využitím nejnovějších technologií. Tak vznikl pasivní exoskelet UNILEXA, který je určen pro klienty s částečnou nebo úplnou ztrátou funkce dolních končetin. Osobám s poraněním míchy, obrnou, roztroušenou sklerózou i dalšími diagnózami tak umožňuje postavit se znovu na nohy a simulovat chůzi. Tím přispívá nejen k posílení svalů a kostí, ale i kardiovaskulárnímu tréninku, lepšímu dýchání a v neposlední řadě psychickému povzbuzení.

Exoskelet UNILEXA z dílny mezinárodního týmu inženýrů a doktorů, který se vývoji inovativních technologií pro rehabilitaci věnují již šest let, vyniká jednoduchým používáním, nízkou hmotností a především cenou. „Pokud srovnáme systémy, které jsou v současnosti dostupné a umožnují stabilní vertikalizaci a nácvik chůze, tedy aktivní exoskelety, s pomůckou UNILEXA, pak se dostáváme na desetinovou cenu. Snížení ceny samozřejmě vyžadovalo zjednodušení chůze, jako například uzamčení kolenních kloubů, či úplné vyloučení pohonů a elektroniky,“ vysvětluje Gloger.

Díky příznivému poměru kvality a ceny je tak pomůcka dostupná nejen pro rehabilitační zařízení, ale i pro jednotlivce. Exoskelet lze vyrobit klientovi na míru, a to dokonce i po designové stránce. „Oblečte si ji stejně rychle jako boty, postavte se, jeden krok, druhý krok, pravidelně každý den a za pár týdnů bude intenzivní chůze doma nedílnou součástí každodenního života,“ říkají o produktu UNILEXA HOME jeho tvůrci.

Související články

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

Český válečný veterán rozpohyboval poraněnou páteř vlastním vynálezem. Teď ho nabízí světu

On-line závěť si člověk nakliká do dvaceti minut, říká Jiří Štěpánek, zakladatel start-upu Goodbye, který mění české pohřebnictví

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Spousta lidí se jí bojí, protože se s ní všichni bez výjimky alespoň jednou v životě setkáme. Co je…