Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Český vynález postaví vozíčkáře opět na nohy. Simulace chůze prospěje tělu i psychice

Foto: Mebster

Chytré využití moderních technologií a motivace. To je podle zakladatele výzkumně-vývojové firmy MEBSTER Michala Glogera nejlepší cesta, jak výrazně zlepšit kvalitu života lidí. Jejich inovativní exoskelet umožňuje pacientům s poruchami pohyblivosti simulovat chůzi, a tím pozitivně ovlivnit jejich fyzický i psychický stav. Na rozdíl od jiných kompenzačních pomůcek je navíc cenově dostupný.

Základem našeho života jsou návyky. Právě to, jaké návyky a nežádoucí zlozvyky přijmeme v každodenním životě za své, ovlivňuje jeho celkovou kvalitu. Dlouhodobým cílem odborníků ze společnosti MEBSTER je proto usnadňovat budování dobrých zvyků. „Vždy jsem měl tendenci motivovat, rozbíjet stereotypy, stereotypní myšlení a zdánlivě nesmyslné zlozvyky. Miluji technologie a také zdravý životní styl, proto dělám, co dělám. Prvním nástrojem je pomůcka, která má za cíl motivovat k aktivnějšímu a zdravějšímu životu ty, kteří silnou motivaci potřebují mnohem víc než kdokoliv jiný,“ říká Michal Gloger.

Exoskelet pomůže simulovat chůzi pacientům se sníženou mobilitou. Foto: Mebster

Potřeba podpory a motivace k aktivnímu životu jde v MEBSTERU ruku v ruce s využitím nejnovějších technologií. Tak vznikl pasivní exoskelet UNILEXA, který je určen pro klienty s částečnou nebo úplnou ztrátou funkce dolních končetin. Osobám s poraněním míchy, obrnou, roztroušenou sklerózou i dalšími diagnózami tak umožňuje postavit se znovu na nohy a simulovat chůzi. Tím přispívá nejen k posílení svalů a kostí, ale i kardiovaskulárnímu tréninku, lepšímu dýchání a v neposlední řadě psychickému povzbuzení.

Exoskelet UNILEXA z dílny mezinárodního týmu inženýrů a doktorů, který se vývoji inovativních technologií pro rehabilitaci věnují již šest let, vyniká jednoduchým používáním, nízkou hmotností a především cenou. „Pokud srovnáme systémy, které jsou v současnosti dostupné a umožnují stabilní vertikalizaci a nácvik chůze, tedy aktivní exoskelety, s pomůckou UNILEXA, pak se dostáváme na desetinovou cenu. Snížení ceny samozřejmě vyžadovalo zjednodušení chůze, jako například uzamčení kolenních kloubů, či úplné vyloučení pohonů a elektroniky,“ vysvětluje Gloger.

Díky příznivému poměru kvality a ceny je tak pomůcka dostupná nejen pro rehabilitační zařízení, ale i pro jednotlivce. Exoskelet lze vyrobit klientovi na míru, a to dokonce i po designové stránce. „Oblečte si ji stejně rychle jako boty, postavte se, jeden krok, druhý krok, pravidelně každý den a za pár týdnů bude intenzivní chůze doma nedílnou součástí každodenního života,“ říkají o produktu UNILEXA HOME jeho tvůrci.

Související články

Zaručeně zlepší den

Procento žen v politice se stále zvyšuje, v Česku ale zatím podíl vyvážený není

Chcete šťastnější vztah? Mluvte se svým partnerem jako se psem

Evropská unie vyzývá sociální sítě, aby před eurovolbami najaly ověřovatele faktů a zabránily tak šíření fakenews

Váš mikrobiom obsahuje biliony bakterií a je jedinečný jako váš otisk prstu

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Četba knih je jednou z nejstarších volnočasových aktivit. Jejím prostřednictvím lze zprostředkovat…