Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Český vynález postaví vozíčkáře opět na nohy. Simulace chůze prospěje tělu i psychice

Foto: Mebster

Chytré využití moderních technologií a motivace. To je podle zakladatele výzkumně-vývojové firmy MEBSTER Michala Glogera nejlepší cesta, jak výrazně zlepšit kvalitu života lidí. Jejich inovativní exoskelet umožňuje pacientům s poruchami pohyblivosti simulovat chůzi, a tím pozitivně ovlivnit jejich fyzický i psychický stav. Na rozdíl od jiných kompenzačních pomůcek je navíc cenově dostupný.

Základem našeho života jsou návyky. Právě to, jaké návyky a nežádoucí zlozvyky přijmeme v každodenním životě za své, ovlivňuje jeho celkovou kvalitu. Dlouhodobým cílem odborníků ze společnosti MEBSTER je proto usnadňovat budování dobrých zvyků. „Vždy jsem měl tendenci motivovat, rozbíjet stereotypy, stereotypní myšlení a zdánlivě nesmyslné zlozvyky. Miluji technologie a také zdravý životní styl, proto dělám, co dělám. Prvním nástrojem je pomůcka, která má za cíl motivovat k aktivnějšímu a zdravějšímu životu ty, kteří silnou motivaci potřebují mnohem víc než kdokoliv jiný,“ říká Michal Gloger.

Exoskelet pomůže simulovat chůzi pacientům se sníženou mobilitou. Foto: Mebster

Potřeba podpory a motivace k aktivnímu životu jde v MEBSTERU ruku v ruce s využitím nejnovějších technologií. Tak vznikl pasivní exoskelet UNILEXA, který je určen pro klienty s částečnou nebo úplnou ztrátou funkce dolních končetin. Osobám s poraněním míchy, obrnou, roztroušenou sklerózou i dalšími diagnózami tak umožňuje postavit se znovu na nohy a simulovat chůzi. Tím přispívá nejen k posílení svalů a kostí, ale i kardiovaskulárnímu tréninku, lepšímu dýchání a v neposlední řadě psychickému povzbuzení.

Exoskelet UNILEXA z dílny mezinárodního týmu inženýrů a doktorů, který se vývoji inovativních technologií pro rehabilitaci věnují již šest let, vyniká jednoduchým používáním, nízkou hmotností a především cenou. „Pokud srovnáme systémy, které jsou v současnosti dostupné a umožnují stabilní vertikalizaci a nácvik chůze, tedy aktivní exoskelety, s pomůckou UNILEXA, pak se dostáváme na desetinovou cenu. Snížení ceny samozřejmě vyžadovalo zjednodušení chůze, jako například uzamčení kolenních kloubů, či úplné vyloučení pohonů a elektroniky,“ vysvětluje Gloger.

Díky příznivému poměru kvality a ceny je tak pomůcka dostupná nejen pro rehabilitační zařízení, ale i pro jednotlivce. Exoskelet lze vyrobit klientovi na míru, a to dokonce i po designové stránce. „Oblečte si ji stejně rychle jako boty, postavte se, jeden krok, druhý krok, pravidelně každý den a za pár týdnů bude intenzivní chůze doma nedílnou součástí každodenního života,“ říkají o produktu UNILEXA HOME jeho tvůrci.

Související články

Zaručeně zlepší den

V Česku otevře první udržitelný obchoďák. Kdy a kam vyrazit na nákup?

Zaručeně rozzáří den. Podívejte se na nejvtipnější přírodní scenérie letošního roku

FOTO: Letící rorýs i tetřev při východu slunce. Toto jsou nejlepší ptačí snímky roku

Důkaz, na který vědci dlouho čekali. Dvě žraločí samice přivedly na svět mládě

Inspirativní rozhovor

Českou republiku ukazujeme z té lepší stránky, říká redaktor Mojí země Pavel Radosta

Českou republiku ukazujeme z té lepší stránky, říká redaktor Mojí země Pavel Radosta

Přečtěte si rozhovor s fotografem, redaktorem a milovníkem krás naší země.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Snad každý chce mít hezké vztahy s partnerem, rodinou, přáteli a kolegy v práci. Ne vždy se nám to…