Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Blíží se doba spokojených zaměstnanců? Péči o psychickou pohodu pracovníků řeší stále více firem

Z psychické pohody zaměstnanců profituje celá firma. zdroj fotografie: Pexels

Chronický stres, nespavost, úzkosti či syndrom vyhoření – to je jen ochutnávka nejčastějších psychických obtíží, které si nosíme z práce. Zaměstnavatelé však začínají o duševní zdraví svých podřízených pečovat čím dál intenzivněji. Posun k lepšímu odhalil podzimní průzkum mezi českými zaměstnanci.

Zatímco v průzkumu z letošního dubna zaměstnanci na otázku, zda se firma o jejich duševní zdraví nějakým způsobem stará, odpověděli NE v 82 procentech, v říjnu se toto číslo snížilo na 69 procent. A i když je uvedené procento stále poměrně významné, zdá se, že zaměstnavatelé přestávají brát péči o duševní pohodu zaměstnanců na lehkou váhu,“ shrnují realizátoři výzkumu. Čeští zaměstnavatelé si podle nich začínají uvědomovat, že je spokojený zaměstnanec výkonnější, loajálnější a ochotnější udržovat zdravé vztahy na pracovišti.

Zdroj fotografie: Dollarphotoclub

A jak taková péče ze strany zaměstnavatele vypadá? Respondenti si nejčastěji pochvalovali pravidelnou zpětnou vazbu nadřízeného, dobrou firemní atmosféru, otevřenou komunikaci nebo podporu osobního rozvoje. Drtivá většina by však uvítala další firemní benefit – služby psychologa. Možnost osobně si popovídat s odborníkem by využilo 78 procent dotázaných.

Průzkumu, který v říjnu 2020 realizovala společnost Soulmio, se zúčastnilo 270 lidí. Mezi oslovenými byli zaměstnanci firem z nejrůznějších odvětví, a to jak malých a středních firem, tak i velkých korporací.

Zdroj: soulmio.com

Související články

Zaručeně zlepší den

Studium v zahraničí je skvělým startem do života, říká David Jízdný

Mandle urychlují regeneraci po namáhavém cvičení

Korejština dobývá svět. Podmaní si i Česko?

Příznaky dlouhého covidu podle vědců do roka zmizí

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Veršovaný herbář plný legrace. Květolelo vypráví příběhy z folklóru českých bylin

Inspirace z knihovny: Veršovaný herbář plný legrace. Květolelo vypráví příběhy z folklóru českých bylin

Je červen – období, kdy většinu volného času trávíme v parcích, v lese, u vody nebo na procházkách…