Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Blíží se doba spokojených zaměstnanců? Péči o psychickou pohodu pracovníků řeší stále více firem

Z psychické pohody zaměstnanců profituje celá firma. zdroj fotografie: Pexels

Chronický stres, nespavost, úzkosti či syndrom vyhoření – to je jen ochutnávka nejčastějších psychických obtíží, které si nosíme z práce. Zaměstnavatelé však začínají o duševní zdraví svých podřízených pečovat čím dál intenzivněji. Posun k lepšímu odhalil podzimní průzkum mezi českými zaměstnanci.

Zatímco v průzkumu z letošního dubna zaměstnanci na otázku, zda se firma o jejich duševní zdraví nějakým způsobem stará, odpověděli NE v 82 procentech, v říjnu se toto číslo snížilo na 69 procent. A i když je uvedené procento stále poměrně významné, zdá se, že zaměstnavatelé přestávají brát péči o duševní pohodu zaměstnanců na lehkou váhu,“ shrnují realizátoři výzkumu. Čeští zaměstnavatelé si podle nich začínají uvědomovat, že je spokojený zaměstnanec výkonnější, loajálnější a ochotnější udržovat zdravé vztahy na pracovišti.

Zdroj fotografie: Dollarphotoclub

A jak taková péče ze strany zaměstnavatele vypadá? Respondenti si nejčastěji pochvalovali pravidelnou zpětnou vazbu nadřízeného, dobrou firemní atmosféru, otevřenou komunikaci nebo podporu osobního rozvoje. Drtivá většina by však uvítala další firemní benefit – služby psychologa. Možnost osobně si popovídat s odborníkem by využilo 78 procent dotázaných.

Průzkumu, který v říjnu 2020 realizovala společnost Soulmio, se zúčastnilo 270 lidí. Mezi oslovenými byli zaměstnanci firem z nejrůznějších odvětví, a to jak malých a středních firem, tak i velkých korporací.

Zdroj: soulmio.com

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak prospět svému zdraví? Choďte pozpátku

Zajímavé odhalení: Přírodní enzym, který zmírňuje zánětlivá onemocnění

Práce s lidmi se zdravotním postižením dává nadhled, naše všední problémy se najednou zdají malicherné, říká ředitelka Modrého domečku Zuzana Dudáková

Speciální cvičící rutina může snížit riziko smrti na polovinu

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Sněhová sestřička na vás dýchne kouzelnou vánoční atmosférou

Inspirace z knihovny: Sněhová sestřička na vás dýchne kouzelnou vánoční atmosférou

Ve vzduchu poletují sněhové vločky, přes okno je vidět rozsvícený stromeček a uvnitř to voní po…