Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Práce by měla především bavit. Většina Čechů je v zaměstnání šťastná

Ilustrační foto: Pixabay

Bez práce nejsou koláče, to ale neznamená, že musí být utrpením. A vědí to i Češi. Z posledního průzkumu firmy STEM/MARK vyplývá, že je většina z nás v zaměstnání šťastná.

Podle získaných dat je celkem 79,7 procent pracujících lidí ve věku 18 až 59 let v práci šťastných. V porovnání s podobným šetřením z období před pandemií nabyla na větší důležitosti výše výplaty stejně jako vlastnosti šéfa. Naopak méně podstatná je pro zaměstnance kvalita týmu. Pořád jim však ze všeho nejvíc záleží na tom, aby je práce bavila. „Zaměstnanci v mimořádné situaci poznali, co je pro ně skutečně důležité, když dojde na pomyslné lámání chleba,“ zmínil František Boudný, ředitel personální agentury Předvýběr.CZ, která si nechala průzkum zpracovat. „Do práce chodíme především kvůli obživě ‒ a v těžké situaci je dobrý šéf neocenitelný,“ dodal.

spokojenost v práci
Kvalita týmu už není tak zásadní. Ilustrační foto: Pixabay

Až 54 procent respondentů zároveň potvrzuje, že spokojený člověk odvede lepší práci. Proto má smysl, aby se firmy o pocity svých zaměstnanců zajímaly. S pozicí manažera štěstí, tedy specialistou pečujícím o spokojenost zaměstnanců, se už setkalo zhruba sedm procent pracujících.

Průzkum na téma štěstí v práci provedla agentura STEM/MARK na vzorku 458 respondentů Českého národního panelu ve věku 18 až 59 let, z nichž 80 procent mělo postavení zaměstnance nebo podnikatele. Na podobně velkém vzorku proběhl i průzkum v říjnu 2019, který nyní umožnil srovnání.

Související články

Zaručeně zlepší den

Češi zachránili už stovky srnčat. Pomohly jim drony s termokamerou

Venkovská dovolená? Vyrazte na Vysočinu a podpořte lokální farmáře

Vědci úspěšně vytvořili první 3D vytištěnou rybu na světě vypěstovanou v laboratoři

Albánie sází na ekologický turismus, láká na jedinečnou přírodu

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Horolezec tělem i duší. Marek Holeček jde ve své nové knize až na dřeň

Inspirace z knihovny: Horolezec tělem i duší. Marek Holeček jde ve své nové knize až na dřeň

Jeden z nejlepších horolezců současnosti Marek Holeček je charakteristický svým živelným projevem,…