Jiří Diblík a Ondřej Kopecký s aplikací začali v době covidu, kdy lidé potřebovali pomoc a vzpruhu právě v oblasti duševního zdraví. Za tu dobu ji několikrát vylepšili a počet uživatelů se pohybuje nad 2 miliony. Nejvíce ji stahují Evropané, píše Forbes.
Aplikace je přeložena do 9 světových jazyků, a tak její služby mohou využít lidé po celém světě. Pro ukrajinské uživatele je zdarma přístupná i placená část, a to od začátku války. I díky tomu se na Ukrajině těší velké oblibě.
V loňském roce došlo k výrazným technickým vylepšením a na konci roku si ji stahovalo 5 až 10 tisíc lidí denně. Není divu, že aplikace zajímá také investory, kteří se do projektu hojně zapojují. Nabyté prostředky chtějí vývojáři investovat do dalších inovací – zejména propojení s dalšími daty, které chytré telefony od uživatelů získávají, jako jsou zdravotní informace, ale i prostředí kolem nich. Vyhodnocení těchto dat pak může předvídat blížící se duševní problémy a uživatele na ně upozornit. Momentálně také testují prvního českého psychologického poradce postaveného na umělé inteligenci – ChatMind.
Zdroj: Forbes
Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková
Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.
Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova
Pro Hanu Hindrákovou je Afrika osudná. Řadu let zde působila jako dobrovolník a v africkém…