Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Aplikace vyléčí nespavost. V Anglii zkouší novinkou nahradit používání medikamentů

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Bezesné noci, kdy člověk nezamhouří oko, už nemusí být strašákem insomniaků. Pomoci by jim měl nový léčebný program v aplikaci Sleepio. Mohlo by se jednat o účinnou náhradu prášků. Informuje o tom Radio Wave.

Aplikace využívá algoritmus umělé inteligence. Díky tomu lidem nabídne digitální kognitivně behaviorální terapii nespavosti (CBT-I) přizpůsobenou jejich potřebám. Jedná se tedy o léčbu šitou doslova na míru. Národní institut pro zdraví a klinickou kvalitu (NICE) doporučuje aplikaci Sleepio jako účinnou alternativu, která snižuje nutnost předepisování léků, které mohou být návykové. „Doposud byly lidem s nespavostí nabízeny prášky na spaní a poučení o spánkové hygieně. Doporučení naší komise ohledně Sleepia poskytuje praktickým lékařům a jejich pacientům novou možnost léčby,“ říká Jeanette Kusel, úřadující ředitelka pro MedTech a digitalizaci v NICE.

Digitální program zahrnuje spánkový test, týdenní interaktivní CBT-I sezení a vedení deníku o spánkových vzorcích. Jednotlivé části terapie se zaměřují na identifikaci myšlenek, pocitů a chování, které přispívají k nespavosti. Cílem aplikace je zlepšit způsob, jakým pacient přemýšlí o spánku, a podpořit zdravý spánkový režim. Program je navržený tak, aby ho uživatel dokončil za šest týdnů, ale přístup k němu bude mít po dobu dvanácti měsíců od registrace. Zájemce vyjde na 45 liber.

Zdroj: Radio Wave, Sleepio

Související články

Zaručeně zlepší den

Cestujte bez stresu – spousta tipů pro pohodové a bezstarostné cestování

Jezte avokádo denně, může vám prodloužit život

NASA chce zavést jednotný lunární čas

I černé díry mohou mít škytavku, zjistili vědci

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak skutečně prožít život? Podnětná kniha pomůže změnit stereotyp

Inspirace z knihovny: Jak skutečně prožít život? Podnětná kniha pomůže změnit stereotyp

Den za dnem žijeme své životy, jak jsme zvyklí. Bohužel někdy musí přijít rána osudu, aby nás…