Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Aplikace vyléčí nespavost. V Anglii zkouší novinkou nahradit používání medikamentů

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Bezesné noci, kdy člověk nezamhouří oko, už nemusí být strašákem insomniaků. Pomoci by jim měl nový léčebný program v aplikaci Sleepio. Mohlo by se jednat o účinnou náhradu prášků. Informuje o tom Radio Wave.

Aplikace využívá algoritmus umělé inteligence. Díky tomu lidem nabídne digitální kognitivně behaviorální terapii nespavosti (CBT-I) přizpůsobenou jejich potřebám. Jedná se tedy o léčbu šitou doslova na míru. Národní institut pro zdraví a klinickou kvalitu (NICE) doporučuje aplikaci Sleepio jako účinnou alternativu, která snižuje nutnost předepisování léků, které mohou být návykové. „Doposud byly lidem s nespavostí nabízeny prášky na spaní a poučení o spánkové hygieně. Doporučení naší komise ohledně Sleepia poskytuje praktickým lékařům a jejich pacientům novou možnost léčby,“ říká Jeanette Kusel, úřadující ředitelka pro MedTech a digitalizaci v NICE.

Digitální program zahrnuje spánkový test, týdenní interaktivní CBT-I sezení a vedení deníku o spánkových vzorcích. Jednotlivé části terapie se zaměřují na identifikaci myšlenek, pocitů a chování, které přispívají k nespavosti. Cílem aplikace je zlepšit způsob, jakým pacient přemýšlí o spánku, a podpořit zdravý spánkový režim. Program je navržený tak, aby ho uživatel dokončil za šest týdnů, ale přístup k němu bude mít po dobu dvanácti měsíců od registrace. Zájemce vyjde na 45 liber.

Zdroj: Radio Wave, Sleepio

Související články

Zaručeně zlepší den

Příčiny vážných dopravních nehod odhalí speciální aplikace

Bez trestu, z. s. pořádá v Praze již třetí pochod proti bagatelizaci domácího a sexualizovaného násilí

Olomoučtí archeologové objevili v iráckém Kurdistánu šest tisíc let staré pravěké vesnice

Káva je eko. Z recyklovaných kapslí od kávy Nespresso vyrobili hodinky

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vydejte se na duševní retreat. Kniha herečky Vlastiny Kounické Svátkové vás provede

Inspirace z knihovny: Vydejte se na duševní retreat. Kniha herečky Vlastiny Kounické Svátkové vás provede

Lidé jsou křehcí jako sníh a každý z nás potřebuje občas místo pro sebe. To se ve své prvotině…