Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Zvířata nejsou věci. Británie trestá únosce mazlíčků

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Zvířecí mazlíčci často nejsou jen společníky, ke kterým se rádi přitulíme, ale našimi nejlepšími přáteli. Britové jsou si těchto emočních pout dobře vědomi. Nově budou trestat únosy domácích mazlíčků soudně.

Odcizení zvířat by se mělo ve Velké Británii nově zařadit mezi trestné činy únosu. Doposud se jednalo o trestný čin, za který hrozilo nejvýš sedm let vězení. Ke změně dochází v reakci na situaci během pandemie koronaviru, kdy narostl počet krádeží zvířat, především se jednalo o psy. Nová legislativa by měla usnadnit stíhání zločinců. To ale není všechno. Ukradené zvíře bylo totiž doposud považované za ztracený předmět. Nyní budou mazlíčci bráni jako vnímající bytosti, které jsou více než jen majetkem svých páníčků.

„Krádež mazlíčka je hrozný zločin, který může rodinám způsobit velké emoční utrpení, zatímco si bezohlední kriminálníci nacpávají své kapsy,“ uvedla britská ministryně vnitra Priti Patelová. Postihování únosů domácích zvířat je přitom jedním z doporučení komise pro krádeže mazlíčků, kterou tamní vláda zřídila letos v květnu poté, co ji na neutuchající, ale naopak zhoršující se problém upozornili ochránci zvířat.

Zdroj: Ekolist

Související články

Zaručeně zlepší den

Byla vytvořena dosud nejdetailnější mapa centra paměti mozku

Zájem o fotovoltaiku a tepelná čerpadla trhá v Česku rekordy

Seznamte se s osobními strážci mladých stromů. Netopýři na ně nedají dopustit

Archeologové objevili nejstarší větu zaznamenanou písmem. Její znění vás překvapí

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Poetický příběh o pouti jednoho hlemýždě vykouzlí úsměv na tváři nejen dětem

Inspirace z knihovny: Poetický příběh o pouti jednoho hlemýždě vykouzlí úsměv na tváři nejen dětem

Putovat světem a životem doslova hlemýždím tempem nemusí být nutně na škodu. Zvolnit v dnešní…