Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jedenáctiletý Brit vybral spaním pod stanem 16 milionů na místní hospic

Ilustrační foto: Freepik

Vše začalo tím, že Rick Abbott umírající na rakovinu daroval synovi svých sousedů svůj stan s tím, ať si v něm užije dobrodružství. Malému Maxi Wooseymu se díky němu podařilo vybrat na Hospic North Devon, který o Ricka pečoval, přes 16 milionů korun. Chlapec už více než 500 dní nespal v posteli pod střechou a v kempování hodlá dál pokračovat.

Max měl možnost z první ruky sledovat, jak je pro lidi důležité umírat v prostředí domova a mezi svými blízkými. Právě to umožnil North Devon jeho sousedovi, avšak s příchodem koronaviru přišel hospic o většinu možností k získání peněz na své bezplatné služby. Max se proto rozhodl podstoupit výzvu a kempováním v chladném počasí vybrat na platformě JustGiving 100 liber na jeho provoz.

Poprvé si pod stanem ustlal 29. března 2020 a od té doby se do vlastní postele nepodíval. Z chlapcovy mise se stala senzace, takže už se vyspal poblíž lvího výběhu v londýnské zoo nebo na zahradě premiéra Borise Johnsona v Downing street. Vedle toho se mu pro tento způsob výběru financí povedlo získat také další děti. V březnu se asi tisíci chlapcům a dívkám podařilo přespáním pod stanem vybrat více než 15 milionů na dobročinné účely.

Podobné částky zatím dosahuje konto sbírky, kterou podporuje Max, a vypadá to, že dále poroste. Chlapec se totiž zpět domů jen tak nechystá. „Ne, tohle jsem já a tohle dělám. Vůbec teď nemám v úmyslu s tím přestat. Miluji být venku a blízko k přírodě. Až to přestane být zábava, tak se vrátím dovnitř, ale nedovedu si to představit,“ řekl deníku Guardian malý dobrodruh.

Zdroje: The Guardian, sbírka JustGiving Maxe Wooseyho a North Devon Hospice

Související články

Zaručeně zlepší den

Češi stále častěji pěstují vlastní zeleninu na zahrádkách

Čeští vědci potvrdili novou formu magnetismu

Praha je čtvrtým nejbohatším místem v EU

Google snímá z vesmíru úniky ropy a zemního plynu

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Zahrajte si na astronomy a najděte souhvězdí

Inspirace z knihovny: Zahrajte si na astronomy a najděte souhvězdí

Lidstvo odjakživa fascinují záhady a neprobádané věci. Nejspíš i proto naše čtenáře nejvíc baví…