Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jedenáctiletý Brit vybral spaním pod stanem 16 milionů na místní hospic

Ilustrační foto: Freepik

Vše začalo tím, že Rick Abbott umírající na rakovinu daroval synovi svých sousedů svůj stan s tím, ať si v něm užije dobrodružství. Malému Maxi Wooseymu se díky němu podařilo vybrat na Hospic North Devon, který o Ricka pečoval, přes 16 milionů korun. Chlapec už více než 500 dní nespal v posteli pod střechou a v kempování hodlá dál pokračovat.

Max měl možnost z první ruky sledovat, jak je pro lidi důležité umírat v prostředí domova a mezi svými blízkými. Právě to umožnil North Devon jeho sousedovi, avšak s příchodem koronaviru přišel hospic o většinu možností k získání peněz na své bezplatné služby. Max se proto rozhodl podstoupit výzvu a kempováním v chladném počasí vybrat na platformě JustGiving 100 liber na jeho provoz.

Poprvé si pod stanem ustlal 29. března 2020 a od té doby se do vlastní postele nepodíval. Z chlapcovy mise se stala senzace, takže už se vyspal poblíž lvího výběhu v londýnské zoo nebo na zahradě premiéra Borise Johnsona v Downing street. Vedle toho se mu pro tento způsob výběru financí povedlo získat také další děti. V březnu se asi tisíci chlapcům a dívkám podařilo přespáním pod stanem vybrat více než 15 milionů na dobročinné účely.

Podobné částky zatím dosahuje konto sbírky, kterou podporuje Max, a vypadá to, že dále poroste. Chlapec se totiž zpět domů jen tak nechystá. „Ne, tohle jsem já a tohle dělám. Vůbec teď nemám v úmyslu s tím přestat. Miluji být venku a blízko k přírodě. Až to přestane být zábava, tak se vrátím dovnitř, ale nedovedu si to představit,“ řekl deníku Guardian malý dobrodruh.

Zdroje: The Guardian, sbírka JustGiving Maxe Wooseyho a North Devon Hospice

Související články

Zaručeně zlepší den

Ve Francii jsou od nového roku kondomy zdarma pro všechny od 18 do 25 let

Dvě nejnavštěvovanější země světa jsou v Evropě

Proč pravěcí lidé kreslili zvířata? Odpověď našel amatérský archeolog

Dánové se už nemusí bát loupeží. Může za to absence hotovosti

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Sny nám říkají mnohem více, než si myslíme. Jak je rozklíčovat?

Inspirace z knihovny: Sny nám říkají mnohem více, než si myslíme. Jak je rozklíčovat?

Noční výlety do říše snů jsou často skvělou zábavou a opravdovým odreagováním. Člověk v nich může…