Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

30 let, 300 tisíc. Mladík chce v narozeninové výzvě darovat peníze rodinám v těžké situaci

Zdroj fotografie: Petr Chalupianský

Bude mi třicet. Tedy mně ne. Mně bylo třicet nedávno a vyzvala jsem své blízké, ať místo shánění dárku finančně podpoří někoho, kdo to opravdu potřebuje. Peter Chalupianský se rozhodl, že v éře internetu chce zasáhnout větší skupinu než jen své nejbližší a s projektem Bude mi třicet vyzývá k pomoci i veřejnost.

Peníze pomůžou rodinám v těžké životní situaci. Zdroj fotografie: Petr Chalupianský

Jméno Petera Chalupianského možná neslyšíte poprvé. Je to zakladatel neziskové organizace Klub srdcařů, která stojí třeba za projektem Srdcaři na cestách nebo knihou Odposlechnuto v Praze. Zároveň je nositelem ocenění Laskavec udělovaného dobrosrdečným lidem, kteří různými cestami zlepšují život kolem sebe. A protože má Chalupianský nepochybně charitativního ducha, pomáhat chce i prostřednictvím svých narozenin. Proč? Prostě aby jeho třicetiny měly smysl.

Peter Chalupianský. Zdroj fotografie: Petr Chalupianský

Připojit se k výzvě může každý, tedy i vy. Cílem je nasbírat 10 tisíc symbolických srdcí, každé v hodnotě 30 korun. Prvních sto pro rychlý start daroval sám oslavenec, stovky dalších přidali ostatní. Vybraná částka pak rovnoměrně podpoří tři rodiny, které se ocitly v těžké životní situaci vinou vážných onemocnění nebo tragických událostí. Já už kousek svého srdce darovala. Přidáte se?

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Zařízení z dílny českých vědců umožní dezinfikovat respirátory

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu