Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

30 let, 300 tisíc. Mladík chce v narozeninové výzvě darovat peníze rodinám v těžké situaci

Zdroj fotografie: Petr Chalupianský

Bude mi třicet. Tedy mně ne. Mně bylo třicet nedávno a vyzvala jsem své blízké, ať místo shánění dárku finančně podpoří někoho, kdo to opravdu potřebuje. Peter Chalupianský se rozhodl, že v éře internetu chce zasáhnout větší skupinu než jen své nejbližší a s projektem Bude mi třicet vyzývá k pomoci i veřejnost.

Peníze pomůžou rodinám v těžké životní situaci. Zdroj fotografie: Petr Chalupianský

Jméno Petera Chalupianského možná neslyšíte poprvé. Je to zakladatel neziskové organizace Klub srdcařů, která stojí třeba za projektem Srdcaři na cestách nebo knihou Odposlechnuto v Praze. Zároveň je nositelem ocenění Laskavec udělovaného dobrosrdečným lidem, kteří různými cestami zlepšují život kolem sebe. A protože má Chalupianský nepochybně charitativního ducha, pomáhat chce i prostřednictvím svých narozenin. Proč? Prostě aby jeho třicetiny měly smysl.

Peter Chalupianský. Zdroj fotografie: Petr Chalupianský

Připojit se k výzvě může každý, tedy i vy. Cílem je nasbírat 10 tisíc symbolických srdcí, každé v hodnotě 30 korun. Prvních sto pro rychlý start daroval sám oslavenec, stovky dalších přidali ostatní. Vybraná částka pak rovnoměrně podpoří tři rodiny, které se ocitly v těžké životní situaci vinou vážných onemocnění nebo tragických událostí. Já už kousek svého srdce darovala. Přidáte se?

Související články

Zaručeně zlepší den

Zahradničení léčí psychiku a zvyšuje fyzickou kondici, potvrdila nová studie

Zvířecí terapie vrací lidem chuť do života. S delfíny je to neuvěřitelný zážitek, říká spoluzakladatelka Pomocných tlapek Michaela Freeman

Nový protinádorový přípravek pomůže prvním pacientům

Jedlá potravinářská fólie potěší životní prostředí a udrží jídlo déle čerstvé

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…