Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Srdcaři na cestách pomáhají dobré věci posíláním pohlednic

Zdroj fotografie: Jakob Owens, Unsplash

Pomoc dobré věci může mít mnoho podob. Srdcaři na cestách si vybrali podobu velmi milou – výměnou za finanční příspěvek pošlou dárci pohled ze svých cest. Peníze pak věnují na bohulibý účel, aktuálně na pomoc nevidomé Pavlínce.

„Trávím už třetí měsíc v Austrálii a je to fakt boží! Tak boží, že si myslím, že by se každému líbilo dostat pohled od protinožců. Takže pokud chcete dostat nějakou dobře naladěnou pohlednici a ještě k tomu někomu pomoct, moc ráda vám to zprostředkuji,“ vyzývá Lenka, jedna ze zapojených Srdcařek.

Zájemci toužící po dobročinné pohlednici ve své schránce si mohou na webu projektu vybrat z aktuálně probíhajících výzev tu, která je pro ně nejzajímavější. Nyní lze získat pohlednici z Francie, Austrálie či Etiopie. Pohled si pak objednají skrze volbu výše příspěvku, která se pohybuje od 200 do 5 tisíc korun. Z darované částky bude na pomoc handicapovaným věnováno minimálně 95 procent. Aktuálně projekt vybírá finance na pořízení čtecího zařízení pro nevidomou Pavlínku.

Lidé se mohou stát nejen adresáty pohledů, ale i odesílateli. Přihlásit se může kdokoliv, kdo se chystá na cestu do zahraničí a má chuť dát své dovolené krásný přesah. Projekt přitom uhradí část nákladů na pořízení a odeslání pohlednice, které přitom nebudou strženy z peněz získaných od dárců.

Související články

Zaručeně zlepší den

Nemůžete v noci spát? Vědci zjistili, co pomáhá proti nespavosti

Světová fotosoutěž roztomilých zvířat má finalisty. Je mezi nimi i fotka z Česka

Češi přišli s lékem na rakovinu. Nyní ho testují první pacienti

Říkáte svým psům, že je máte rádi? Podle nové studie vám zvířata rozumí

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.