Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Srdcaři na cestách pomáhají dobré věci posíláním pohlednic

Zdroj fotografie: Jakob Owens, Unsplash

Pomoc dobré věci může mít mnoho podob. Srdcaři na cestách si vybrali podobu velmi milou – výměnou za finanční příspěvek pošlou dárci pohled ze svých cest. Peníze pak věnují na bohulibý účel, aktuálně na pomoc nevidomé Pavlínce.

„Trávím už třetí měsíc v Austrálii a je to fakt boží! Tak boží, že si myslím, že by se každému líbilo dostat pohled od protinožců. Takže pokud chcete dostat nějakou dobře naladěnou pohlednici a ještě k tomu někomu pomoct, moc ráda vám to zprostředkuji,“ vyzývá Lenka, jedna ze zapojených Srdcařek.

Zájemci toužící po dobročinné pohlednici ve své schránce si mohou na webu projektu vybrat z aktuálně probíhajících výzev tu, která je pro ně nejzajímavější. Nyní lze získat pohlednici z Francie, Austrálie či Etiopie. Pohled si pak objednají skrze volbu výše příspěvku, která se pohybuje od 200 do 5 tisíc korun. Z darované částky bude na pomoc handicapovaným věnováno minimálně 95 procent. Aktuálně projekt vybírá finance na pořízení čtecího zařízení pro nevidomou Pavlínku.

Lidé se mohou stát nejen adresáty pohledů, ale i odesílateli. Přihlásit se může kdokoliv, kdo se chystá na cestu do zahraničí a má chuť dát své dovolené krásný přesah. Projekt přitom uhradí část nákladů na pořízení a odeslání pohlednice, které přitom nebudou strženy z peněz získaných od dárců.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Zařízení z dílny českých vědců umožní dezinfikovat respirátory

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu