Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Srdcaři na cestách pomáhají dobré věci posíláním pohlednic

Zdroj fotografie: Jakob Owens, Unsplash

Pomoc dobré věci může mít mnoho podob. Srdcaři na cestách si vybrali podobu velmi milou – výměnou za finanční příspěvek pošlou dárci pohled ze svých cest. Peníze pak věnují na bohulibý účel, aktuálně na pomoc nevidomé Pavlínce.

„Trávím už třetí měsíc v Austrálii a je to fakt boží! Tak boží, že si myslím, že by se každému líbilo dostat pohled od protinožců. Takže pokud chcete dostat nějakou dobře naladěnou pohlednici a ještě k tomu někomu pomoct, moc ráda vám to zprostředkuji,“ vyzývá Lenka, jedna ze zapojených Srdcařek.

Zájemci toužící po dobročinné pohlednici ve své schránce si mohou na webu projektu vybrat z aktuálně probíhajících výzev tu, která je pro ně nejzajímavější. Nyní lze získat pohlednici z Francie, Austrálie či Etiopie. Pohled si pak objednají skrze volbu výše příspěvku, která se pohybuje od 200 do 5 tisíc korun. Z darované částky bude na pomoc handicapovaným věnováno minimálně 95 procent. Aktuálně projekt vybírá finance na pořízení čtecího zařízení pro nevidomou Pavlínku.

Lidé se mohou stát nejen adresáty pohledů, ale i odesílateli. Přihlásit se může kdokoliv, kdo se chystá na cestu do zahraničí a má chuť dát své dovolené krásný přesah. Projekt přitom uhradí část nákladů na pořízení a odeslání pohlednice, které přitom nebudou strženy z peněz získaných od dárců.

Související články

Zaručeně zlepší den

Archeologové objevili nejstarší větu zaznamenanou písmem. Její znění vás překvapí

Umělá inteligence pomáhá identifikovat přeživší holokaustu

Se sexuální výchovou je vhodné začít v předškolním věku, říká popularizátorka medicíny Jana Martincová

Hasiči budou používat rozšířenou realitu. Usnadní jim zásahy

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…