Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Internetové spojení se mezi Asií a Amerikou razantně zrychlí

Nový datový kabel má stát 300 milionů dolarů a bude veden po dně Tichého oceánu. S jeho pomocí dojde k výraznému zrychlení internetové komunikace mezi Asií a Amerikou. Za ambiciózním projektem s názvem Faster stojí skupina šesti firem. Mezi nejvýznamnější z nich patří americká společnost Google a největší světový telekomunikační operátor China Mobile.

Faster rozšíří stávající datovou síť o další přímé spojení západního pobřeží USA a Japonska. V Japonsku se kabel připojí k již existující síti, což urychlí datovou komunikaci i v dalších asijských zemích. Společnosti se tím snaží reagovat na stále se zvyšující objem dat, které internetem proudí. Použitý datový kabel se stane jedním z nejdelších v oblasti podmořských tras. Dodá jej japonská firma NEC, která má s podobnými systémy spoustu zkušeností. Testovací část projektu by měla začít ve druhém čtvrtletí roku 2016.

Původně podobné projekty realizovaly jen telekomunikační společnosti. S postupem času se do nich začaly zapojovat i internetové společnosti, aby svým zákazníkům zajistili lepší přístup k nabízeným službám. Tuto skutečnost potvrzuje společnost Google, která se může pochlubit několika podobnými projekty. Od nového kabelu si mj. slibuje lepší propojení svých datových center. “Faster udělá internet rychlejší a spolehlivější pro naše uživatele v Asii,” uvedl Urs Hölzle z Googlu. Své zkušenosti s podmořským datovým kabelem má i Facebook. Ten se podílel na přímém spojení Japonska, Malajsie a Jižní Koreje.

Zdroj: http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-svet/c1-62632370-japonsko-a-zapadni-pobrezi-usa-spoji-novy-datovy-kabel-za-300-milionu-dolaru

Související články

Zaručeně zlepší den

Kosmetický paradox. Pochází červená rtěnka z Íránu?

Evropským stromem roku je 200 let starý dub v Polsku, Česko má 5. místo

Jak vyzrát na antihmotu? Vědci z CERNu vědí

Víme, jak levně zaparkovat na letišti ve Vídni

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Zahrajte si na astronomy a najděte souhvězdí

Inspirace z knihovny: Zahrajte si na astronomy a najděte souhvězdí

Lidstvo odjakživa fascinují záhady a neprobádané věci. Nejspíš i proto naše čtenáře nejvíc baví…