V některých případech může internetové připojení doslova měnit životy k lepšímu. Své o tom vědí španělské vesnice, jejichž obyvatelé postupně stárnou, přičemž mladí odchází za prací. Nyní tyto obce pravděpodobně oživí takzvaní digitální nomádi. Lidé, kteří mohou pracovat na dálku právě díky internetu.
Španělský venkov se potýká s nedostatkem pracovních příležitostí, v důsledku čehož řada lidí v produktivním věku mizí. Tamní vláda to chce změnit. Chystá se nabídnout víza pro cizince, kteří se rádi přesouvají z místa na místo, jelikož jim k obživě stačí stabilní internetové připojení. Tato víza by zájemcům umožnila pobývat v zemi až dvanáct měsíců. Zavést plánuje i daňové úlevy, které by mohly motivovat startupy a mladé podnikatele k přesunu na nová místa.
Přibližně tři desítky španělských obcí se proto zapojily do národní sítě měst a vesnic, které jsou otevřeny osobám pracujícím na dálku. Jejím cílem je oživit komunitní život. Zájemce přitom čeká zpestření v podobě místního obyvatele, jenž jim bude sloužit jako průvodce. Přehled všech zapojených míst je k dispozici na stránkách pueblosacogedores.com/mejores-pueblos-para-teletrabajar/.
Zdroj: Radio Wave, EuroNews.Travel
Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?
Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let
Jaké bylo mít hudební skupinu v 60. letech minulého století? Celosvětově uznávaný spisovatel David…