Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Lidé pracující z domova pomohou oživit španělský venkov

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

V některých případech může internetové připojení doslova měnit životy k lepšímu. Své o tom vědí španělské vesnice, jejichž obyvatelé postupně stárnou, přičemž mladí odchází za prací. Nyní tyto obce pravděpodobně oživí takzvaní digitální nomádi. Lidé, kteří mohou pracovat na dálku právě díky internetu.

Španělský venkov se potýká s nedostatkem pracovních příležitostí, v důsledku čehož řada lidí v produktivním věku mizí. Tamní vláda to chce změnit. Chystá se nabídnout víza pro cizince, kteří se rádi přesouvají z místa na místo, jelikož jim k obživě stačí stabilní internetové připojení. Tato víza by zájemcům umožnila pobývat v zemi až dvanáct měsíců. Zavést plánuje i daňové úlevy, které by mohly motivovat startupy a mladé podnikatele k přesunu na nová místa.

Vesnice ve Španělsku. Foto: Pixabay

Přibližně tři desítky španělských obcí se proto zapojily do národní sítě měst a vesnic, které jsou otevřeny osobám pracujícím na dálku. Jejím cílem je oživit komunitní život. Zájemce přitom čeká zpestření v podobě místního obyvatele, jenž jim bude sloužit jako průvodce. Přehled všech zapojených míst je k dispozici na stránkách pueblosacogedores.com/mejores-pueblos-para-teletrabajar/.

Zdroj: Radio Wave, EuroNews.Travel

Související články

Zaručeně zlepší den

Fosilie největší mořské želvy v Evropě nalezena ve Španělsku

Vládní novinky: vyšší přídavky na děti a příspěvek na bydlení už i pro střední třídu

Teprve 22letý student vymyslel čip s názvem Z2

Budou houbičky léčit deprese? Vědci hledají dobrovolníky do studie

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Oceňovaná Boží hora zprostředkovává atmosféru chudinské Neapole

Inspirace z knihovny: Oceňovaná Boží hora zprostředkovává atmosféru chudinské Neapole

Snad každý si vybaví hladovost mládí, která je v pubertě doslova spalující. I pouhý vzduch chutná…