Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Ochrání data a uleví pozůstalým. On-line účty po zesnulých smaže jedno kliknutí v aplikaci

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Freepik

Mnoho z nás už určitě přemýšlelo o tom, co bude po smrti. Málokdo ale dumá nad posmrtným životem našich profilů na internetu. Pro lidi, kteří nechtějí nechat mazání účtů, odběrů newsletterů a různých druhů předplatného na pozůstalých, vymysleli čeští vývojáři praktickou aplikaci. Všechny profily pozůstalých smaže jedním kliknutím.

Zadavatelem poněkud specifické zakázky byl americký startup GoodTrust. České digitální studio Cleevio pro něj naprogramovalo aplikaci, v níž mají lidé možnost zaškrtnout účty, které chtějí po smrti uzavřít nebo archivovat. Zvolí také osobu, která bude za jejich deaktivaci zodpovědná. Jejím úkolem bude nahrát na rozhraní úmrtní list, který proces mazání spustí. Aplikace spolupracuje s více než stovkou populárních stránek a platforem, jako je Google, Facebook, eBay nebo Netflix.

V aplikaci si mohou uživatelé zvolit, co se stane s jejich internetovými profily. Foto: se svolením Cleevio

Další možností, kterou aplikace nabízí, je nahrání posledního rozloučení, jež bude dostupné na vybraných účtech nebo jen pro pozůstalé. K dispozici je také úložiště důležitých dokumentů. Pozůstalí díky tomu nebudou muset pátrat po přístupech k elektronickým zařízením nebo hledat v šuplících všechny smlouvy k nemovitostem a pojištěním. Aplikaci už používá osm tisíc aktivních uživatelů měsíčně, kterým chce GoodTrust do budoucna nabídnout i možnost vytvoření závěti.

Související články

Zaručeně zlepší den

Seznamte se s osobními strážci mladých stromů. Netopýři na ně nedají dopustit

Archeologové objevili nejstarší větu zaznamenanou písmem. Její znění vás překvapí

Elektřina vytvořená rojícím se hmyzem může ovlivňovat počasí

Se sexuální výchovou je vhodné začít v předškolním věku, říká popularizátorka medicíny Jana Martincová

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Každý příběh v sobě nese příslib naděje. Čekání na spoušť jich obsahuje hned několik

Inspirace z knihovny: Každý příběh v sobě nese příslib naděje. Čekání na spoušť jich obsahuje hned několik

Život se s námi dost často nemazlí a klade nám do cesty nejrůznější zkoušky. Je jen na nás, jak je…