Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vítejte na Medvědovi, Lišce, Ovci a Horníkovi! Lesopark s vyhlídkami se inspiroval městským znakem.

V Krkonoších vzniknou čtyři nové vyhlídky inspirované městským znakem Rokytnice nad Jizerou: Medvěd, Liška, Ovce a Horník. Lákají zejména na visuté lávky umocňující výhled do krkonošské přírody.

Unikátní adrenalinový park vyroste v Krkonoších mezi Rokytnicí a Jabloncem nad Jizerou. Projekt sportovně–relaxačního lesoparku připravovaný libereckými architekty z ateliéru Mjölk se přitom inspiroval městským znakem Rokytnice. Vzniknou tak čtyři jedinečné vyhlídky: Liška, Medvěd, Ovce a Horník. Projekční a schvalovací práce budou dokončeny příští rok, realiazce parku je pak naplánovaná na rok 2016.

Vyhlídkové věže budou vytvořeny ze železné konstrukce rafinovaně skryté do dřeva tak, aby zapadly do místní krajiny. Co se týká obtížnosti jednotlivých tras, pamatuje se na děti i zdatnější horolezce.

Liška bude mít hlavu natočenou do nádvoří vyhlídky, na její záda se bude dát pohodlně sednout a ocas v podobě visuté lávky bude sloužit adrenalinovým nadšencům k vyjití nad propast. Právě visuté lávky přitom mají umocnit výhled do nádherné krkonošské krajiny a přilákat tak nové turisty.

V sousedství Lišky na samostatné skále bude stát Medvěd. Ovce je pak zamýšlena prioritně jako prolézačka pro děti.

Horník se dočká svého místa na skále místními obyvateli předzdívané K5. Stoupat se na něj bude po nakročené zadní noze, vyhlídka navíc ve volném prostoru nad propastí předčí současnou výšku skály o osm nebo deset metrů: „V návaznosti na vyhlídku Horník by tu mohla vzniknout asi osmdesátimetrová ferrata,“ popisuje Bronislav Patočka, investiční technik rokytnického úřadu, sám nadšený horolezec.

Zdroj i foto: http://liberec.idnes.cz/socha-vyhlidka-rozhledna-znak-architekt-turista-vylet-lesopark-adrenalin-krkonose-gzo-/liberec-zpravy.aspx?c=A140922_142353_liberec-zpravy_ddt

Související články

Zaručeně zlepší den

Uhlíkovou stopu snižují i tradiční výrobci skotské whisky

Nádherný snímek od českého fotografa zaujal NASA

Nápad roku od Vodafone ovládla umělá inteligence, která radí lékařům

Slunce, jak ho neznáme. Nové snímky odhalují neskutečné detaily jeho atmosféry

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Co s životem, když se zbortí všechny naše dosavadní jistoty? Utápět se v sebelítosti,…