Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Trápí vás stres? Řešením může být svalová relaxace

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pexels

Stres se ve větší či menší míře dotýká každého z nás. V dnešní zrychlené době mu lze jen stěží uniknout. Je však jen na nás, jak se s ním vypořádáme. Podle studií může být řešením progresivní svalová relaxace, informoval server Radio Wave.

Stres nemusíme pociťovat jen prostřednictvím mysli, často jej vnímáme i na fyzickém těle. Právě s takovým napětím může zatočit progresivní svalová relaxace. Tato technika je založená na propojení dechu, mysli a uvědomění si vlastních svalů. Tak je prý možné docílit zmírnění stresu a úzkosti, které napětí v těle způsobuje. „Progresivní svalová relaxace nabízí výkonnou techniku ​​propojení svalů s myslí, při které mohou sportovci díky zatínání svalů okamžitě pocítit následně uvolnění,“ uvedl Rob DiBernardo, koordinátor duševního výkonu hráčů baseballového klubu Toronto Blue Jays.

Studie prokázaly, že progresivní svalová relaxace pomáhá s usínáním těm, kteří trpí chronickým stresem, pacientům s covidem-19 nebo lidem s popáleninami. Přišlo se na to, že tato technika také zvyšuje práh bolesti u pacientů s chirurgickým zákrokem a pokročilými pacienty s rakovinou. Zájemci je přitom mohou provádět snadno v pohodlí domova nebo kdekoli, kde si lehnou nebo v tichosti sednou na dobu 5 nebo 10 minut.

Související články

Zaručeně zlepší den

Češi stále častěji pěstují vlastní zeleninu na zahrádkách

Google snímá z vesmíru úniky ropy a zemního plynu

Praha je čtvrtým nejbohatším místem v EU

V Portugalsku najdete nejlepší pláž světa

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty s Petrem Niklem. Zachytil kouzlo každodennosti

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty s Petrem Niklem. Zachytil kouzlo každodennosti

Po delší odmlce se vracíme s oblíbenou rubrikou Pozitivní kniha. Tentokrát vám přinášíme tip na…