Veřejná lednice v Brně opět na scéně! Jejího provozu se ujalo divadlo

Zdroj fotografií: FB Sdílená lednice BuranTeatr

Brněnská veřejná lednice nedávno obnovila svůj provoz. Zájemci mohou zbylé jídlo sdílet v prostorách divadla BuranTeatr.

Plýtvání jídlem je nešvar, který netěší naši peněženku ani planetu. Do boje proti němu vyrazilo i divadlo BuranTeatr v Kounicově ulici, které ve svém foyer zahájilo provoz sdílené lednice. Ta umožňuje se zbytky naložit mnohem smysluplněji – místo popelnice nakrmit potřebné.

Lednice je přístupná od pondělí do pátku, vždy od poledne do půlnoci. Pravidla jsou přitom poměrně jednoduchá – do lednice patří pouze nezávadné potraviny. Upravené pokrmy je potřeba doplnit o složení, alergeny a datum výroby. Jejich rychlou spotřebu pak může podpořit nasdílená fotografie v příslušné skupině na Facebooku.

Z nabízených pochoutek si poté může vybrat kdokoliv – od sociálně slabších, přes fanoušky zero waste až po náhodné kolemjdoucí.

V současnosti je tato sdílená lednice v Brně jediná. Pro její dvojče z Římského náměstí zatím iniciativa Veřejné lednice v Brně nenašla vhodné umístění. „Hledáme nové místo někde v centru. Pokud by někdo o něčem věděl, může nám dát vědět. Budeme moc rádi!“, vyzývá Tereza Navrátilová, zástupkyně iniciativy.

Autor článku

Adéla Svobodová