Vědci, kteří vyvíjejí vakcínu zpomalující postup Alzheimerovy choroby a dalších neurodegenerativních onemocnění, slaví další pokrok. Látku úspěšně otestovali na myších a plánují první testy na lidech. Na studii pracovali vědci z americké univerzity v jižní Floridě.
Že imunoterapie zaměřená na takzvaný amyloid beta může zastavit postup Alzheimerovy choroby, ukázaly výzkumy už před několika lety. Problém však způsobuje snížená účinnost vakcín, která nastává u lidí starších 65 let. Lidský organismus totiž s postupujícím věkem ztrácí schopnost bránit se proti cizím látkám včetně toxinů, které jsou součástí očkování.
Novinkou je vakcína E22W42 DC, kterou vyvinuli výzkumníci pod vedením doktora Čchuan-chaj Cchaa. Využívají v ní dendritické látky z kostní dřeně myší. Při testování se postup nemoci u hlodavců skutečně zpomalil. „Důležité je, že vakcína poskytuje silné imunomodulační účinky, aniž by vyvolávala nežádoucí reakci související s očkováním u stárnoucích myší,“ uvedl Cchao.
Zdroj: ČT24
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Lidé jsou křehcí jako sníh a každý z nás potřebuje občas místo pro sebe. To se ve své prvotině…