V San Franciscu úspěšně fungují bedýnky s křivou zeleninou

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: imperfectproduce.com

Jeden z pěti kousků ovoce nebo zeleniny vypěstovaných v USA nesplňuje estetické nároky. Právě tato skutečnost těmto plodinám často zamezí dostat se na pulty obchodů. Šanci jim oproti tomu dává například iniciativa Imperfect.

Zatímco supermarkety tzv. křivou zeleninu odmítají, iniciativa s ní plní bedýnky, které poté směřují k pravidelným odběratelům. Ti tak mají dvojnásobnou radost – podporují místní zemědělce a navíc zachraňují potraviny před zbytečným vyhozením. „Jako svobodná pracující máma nemám moc času a BIO produkty jsou mimo náš rozpočet. Díky Imperfect si můžu dovolit objednávat čerstvé ovoce a zeleninu každý týden, což mi pomáhá vychovat silné a zdravé děti,“ oceňuje odběratelka Erika Beasley.

Iniciativa zdůrazňuje, že produkty jsou ošklivé pouze na oko, nikdy na kvalitě. Častokrát ale nemusí být plodiny v bedýnce ani nehezké. Přebytek může být důsledkem příliš velké úrody, která převyšuje poptávku, nebo se může jednat o druh zeleniny, který je pro potenciální zákazníky příliš neznámý.

Související články

Zaručeně zlepší den

Krása neznamená dokonalost. Projekt Tělo s příběhem boří tabu a ukazuje ženy různých tvarů

České hlavičky uspíšily vývoj nového léku na koronavirus

Proč prádlo usušené na slunci tak krásně voní? Dánští vědci tuto záhadu objasnili

Živé sekačky v Jeseníkách. Podívejte se, jak se seká tráva v souladu s přírodou

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.