Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V San Franciscu úspěšně fungují bedýnky s křivou zeleninou

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: imperfectproduce.com

Jeden z pěti kousků ovoce nebo zeleniny vypěstovaných v USA nesplňuje estetické nároky. Právě tato skutečnost těmto plodinám často zamezí dostat se na pulty obchodů. Šanci jim oproti tomu dává například iniciativa Imperfect.

Zatímco supermarkety tzv. křivou zeleninu odmítají, iniciativa s ní plní bedýnky, které poté směřují k pravidelným odběratelům. Ti tak mají dvojnásobnou radost – podporují místní zemědělce a navíc zachraňují potraviny před zbytečným vyhozením. „Jako svobodná pracující máma nemám moc času a BIO produkty jsou mimo náš rozpočet. Díky Imperfect si můžu dovolit objednávat čerstvé ovoce a zeleninu každý týden, což mi pomáhá vychovat silné a zdravé děti,“ oceňuje odběratelka Erika Beasley.

Iniciativa zdůrazňuje, že produkty jsou ošklivé pouze na oko, nikdy na kvalitě. Častokrát ale nemusí být plodiny v bedýnce ani nehezké. Přebytek může být důsledkem příliš velké úrody, která převyšuje poptávku, nebo se může jednat o druh zeleniny, který je pro potenciální zákazníky příliš neznámý.

Související články

Zaručeně zlepší den

Keňská inženýrka vyrábí z plastového odpadu cihly pětkrát pevnější než beton

Zařízení z dílny českých vědců umožní dezinfikovat respirátory

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.