Bezdrátová nabíjecí silnice nově pomůže progresivní dopravní infrastruktuře v americkém Detroitu. Vyrábí ji izraelská firma Electreon, která již uvedla do provozu podobné projekty v Německu, Itálii či Švédsku.
Na úseku dlouhém 1,6 kilometru si řidiči za jízdy nabijí své elektromobily díky měděným cívkám umístěným pod povrchem silnice. Projekt redukuje potřebu těžkých baterií a usnadňuje používání elektromobilů. Přispívá tak výrazně k udržitelnosti dopravního průmyslu. Silnice bude připravená k provozu v roce 2023.
„Chceme směřovat vývoj dopravy směrem k elektrifikaci dopravních prostředků a snižování spotřebních nákladů. Bezdrátový silniční systém pro nabíjení je proto dalším kouskem skládačky k dosažení udržitelnosti,“ uvedla guvernérka státu Michigan Gretchen Witmer.
Zdroj: Electreon, Goodnewsnetwork
Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt
GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…
Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.
Život se s námi dost často nemazlí a klade nám do cesty nejrůznější zkoušky. Je jen na nás, jak je…