Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Česku roste síť expertů na podnikání. Pomáhají firmám růst

2 minuty radosti
Pixabay

Experti z oblasti podnikání se sdružují pomocí Jihomoravského inovačního centra v programu Platinn. Mohou sdílet své zkušenosti a pomoci tak malým a středním podnikům uspět. Odborníci pomáhají vyřešit různé problémy – třeba expanzi na zahraniční trhy, personální změny, financování, efektivitu nebo řízení společnosti. Do projektu se zatím zapojily čtyři kraje – Jihomoravský, Liberecký, Zlínský a Ústecký.

„V současnosti máme navázány čtyři spolupráce expertů s vedením firem. Jde o podniky zabývající se strojírenstvím a ICT službami. V jednom z případů, kde se expert s majiteli sešel už několikrát, je vidět velmi pozitivní posun. Nastavili efektivnější způsob vedení svých zaměstnanců,“  zhodnotil spolupráci ředitel podnikatelského inkubátoru Lipo.ink Philipp Roden z Libereckého kraje.

Zatím padesát expertů pomáhá podnikům vyřešit naléhavé výzvy. Skrze konzultace získávají podniky nový pohled na svůj byznys a také konkrétní plán aktivit, které vedou k dalšímu růstu. Jen v Jihomoravském kraji se podařilo podpořit expertními konzultacemi sto podniků. Jihomoravské inovační centrum by do budoucna rádo do programu přivítalo více odborníků. Nyní se jedná o připojení dalších dvou regionů. Projekt vznikl v roce 2014 a inspiroval se švýcarským programem Platinn.

Související články

Zaručeně zlepší den

Brněnští studenti vymysleli chytrý skleník. Zjednoduší pěstování zeleniny a pomůže proti suchu

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Mladší o pět let? Podle vědců je možné omládnout díky speciálnímu cvičení

Čeští vědci vyvinuli unikátní rychlotesty na covid-19. Výsledky odhalí už za hodinu

Inspirativní rozhovor

Zero waste je pro mě návrat ke kořenům, říká ředitelka Bezobalu Veronika Nováčková

Zero waste je pro mě návrat ke kořenům, říká ředitelka Bezobalu Veronika Nováčková

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou firmy Bezobalu Veronikou Nováčkovou.