Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Česku roste síť expertů na podnikání. Pomáhají firmám růst

2 minuty radosti
Pixabay

Experti z oblasti podnikání se sdružují pomocí Jihomoravského inovačního centra v programu Platinn. Mohou sdílet své zkušenosti a pomoci tak malým a středním podnikům uspět. Odborníci pomáhají vyřešit různé problémy – třeba expanzi na zahraniční trhy, personální změny, financování, efektivitu nebo řízení společnosti. Do projektu se zatím zapojily čtyři kraje – Jihomoravský, Liberecký, Zlínský a Ústecký.

„V současnosti máme navázány čtyři spolupráce expertů s vedením firem. Jde o podniky zabývající se strojírenstvím a ICT službami. V jednom z případů, kde se expert s majiteli sešel už několikrát, je vidět velmi pozitivní posun. Nastavili efektivnější způsob vedení svých zaměstnanců,“  zhodnotil spolupráci ředitel podnikatelského inkubátoru Lipo.ink Philipp Roden z Libereckého kraje.

Zatím padesát expertů pomáhá podnikům vyřešit naléhavé výzvy. Skrze konzultace získávají podniky nový pohled na svůj byznys a také konkrétní plán aktivit, které vedou k dalšímu růstu. Jen v Jihomoravském kraji se podařilo podpořit expertními konzultacemi sto podniků. Jihomoravské inovační centrum by do budoucna rádo do programu přivítalo více odborníků. Nyní se jedná o připojení dalších dvou regionů. Projekt vznikl v roce 2014 a inspiroval se švýcarským programem Platinn.

Související články

Zaručeně zlepší den

Práce z domova má výrazný ekologický přínos, ukazuje studie

Vůně způsobuje závislost na Disneylandu

Bhútán hlásí navýšení počtu sněžných levhartů o 40 procent

Jak a jaké udržitelné bydlení zajistit pro rodiče ve stáří

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…