Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Česku roste síť expertů na podnikání. Pomáhají firmám růst

2 minuty radosti
Pixabay

Experti z oblasti podnikání se sdružují pomocí Jihomoravského inovačního centra v programu Platinn. Mohou sdílet své zkušenosti a pomoci tak malým a středním podnikům uspět. Odborníci pomáhají vyřešit různé problémy – třeba expanzi na zahraniční trhy, personální změny, financování, efektivitu nebo řízení společnosti. Do projektu se zatím zapojily čtyři kraje – Jihomoravský, Liberecký, Zlínský a Ústecký.

„V současnosti máme navázány čtyři spolupráce expertů s vedením firem. Jde o podniky zabývající se strojírenstvím a ICT službami. V jednom z případů, kde se expert s majiteli sešel už několikrát, je vidět velmi pozitivní posun. Nastavili efektivnější způsob vedení svých zaměstnanců,“  zhodnotil spolupráci ředitel podnikatelského inkubátoru Lipo.ink Philipp Roden z Libereckého kraje.

Zatím padesát expertů pomáhá podnikům vyřešit naléhavé výzvy. Skrze konzultace získávají podniky nový pohled na svůj byznys a také konkrétní plán aktivit, které vedou k dalšímu růstu. Jen v Jihomoravském kraji se podařilo podpořit expertními konzultacemi sto podniků. Jihomoravské inovační centrum by do budoucna rádo do programu přivítalo více odborníků. Nyní se jedná o připojení dalších dvou regionů. Projekt vznikl v roce 2014 a inspiroval se švýcarským programem Platinn.

Související články

Zaručeně zlepší den

Putovní výstava fotografií na podporu lidí trpících ztrátou vlasů se přesouvá do Prahy

Najdou deštné pralesy další zastání? Nová aliance má prosadit jejich větší ochranu

Lidé budou žít na Měsíci už v tomto desetiletí, očekává NASA

17letý student objevil během stáže v NASA novou planetu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Duhový chodníček vás provede všemi odstíny dětské hravosti

Inspirace z knihovny: Duhový chodníček vás provede všemi odstíny dětské hravosti

Jaké to je, když přijde déšť na návštěvu? A co když uletí balónky? Novinka z pera básnířky Zuzany…