Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Česku roste síť expertů na podnikání. Pomáhají firmám růst

2 minuty radosti
Pixabay

Experti z oblasti podnikání se sdružují pomocí Jihomoravského inovačního centra v programu Platinn. Mohou sdílet své zkušenosti a pomoci tak malým a středním podnikům uspět. Odborníci pomáhají vyřešit různé problémy – třeba expanzi na zahraniční trhy, personální změny, financování, efektivitu nebo řízení společnosti. Do projektu se zatím zapojily čtyři kraje – Jihomoravský, Liberecký, Zlínský a Ústecký.

„V současnosti máme navázány čtyři spolupráce expertů s vedením firem. Jde o podniky zabývající se strojírenstvím a ICT službami. V jednom z případů, kde se expert s majiteli sešel už několikrát, je vidět velmi pozitivní posun. Nastavili efektivnější způsob vedení svých zaměstnanců,“  zhodnotil spolupráci ředitel podnikatelského inkubátoru Lipo.ink Philipp Roden z Libereckého kraje.

Zatím padesát expertů pomáhá podnikům vyřešit naléhavé výzvy. Skrze konzultace získávají podniky nový pohled na svůj byznys a také konkrétní plán aktivit, které vedou k dalšímu růstu. Jen v Jihomoravském kraji se podařilo podpořit expertními konzultacemi sto podniků. Jihomoravské inovační centrum by do budoucna rádo do programu přivítalo více odborníků. Nyní se jedná o připojení dalších dvou regionů. Projekt vznikl v roce 2014 a inspiroval se švýcarským programem Platinn.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci představili nový způsob testování na koronavirus

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Revoluční objev. Samozavlažovací půda může změnit zemědělství

Přinášíme tipy na smysluplné dárky. Udělají vám radost a zároveň pomohou druhým

Inspirativní rozhovor

Rozhodla jsem se být šťastná – ať už s vlasy nebo bez, říká autorka komiksu o alopecii Tereza Drahoňovská

Rozhodla jsem se být šťastná – ať už s vlasy nebo bez, říká autorka komiksu o alopecii Tereza Drahoňovská

Přečtěte si rozhovor s Terezou Drahoňovskou, která svůj příběh s alopecií popisuje v originálním komiksu Bez vlasů.