Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Brně upozorňuje na důležitost prevence kampaň Ostře sledovaná prsa

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: breastcancer.cz

Celý říjen probíhá v Brně zdravotně-osvětová akce Ostře sledovaná prsa, jejímž cílem je upozornit veřejnost na důležitost prevence v boji proti rakovině prsu. O možnostech předcházení této nemoci se zájemci mohou dozvědět ve dvou designových modulech v ulicích města, a to před OC Olympia a na náměstí Svobody.

Hlavní program kampaně se bude konat ve dvou designových modulech umístěných v Brně. V prvním se návštěvníci budou moci naučit techniku samovyšetření prsu od vyškolených lektorek, členek místních pacientských organizací a pacientek z Bellis Young & Cancer. Ve druhém modulu – „sádrovně“ – se uskuteční výroba odlitků ňader. Odlitek si bude moci žena odnést, nebo darovat jeho polovinu na Prsní stěnu umístěnou ve foyeru divadla Reduta.

S moduly se můžete setkat od do 23. října před OC Olympia a od 24. do 27. října na náměstí Svobody. Po dobu konání kampaně budou zároveň v partnerských brněnských kavárnách a restauracích vystaveny mobilní Prsní stěny. Autorem výtvarné části projektu je Matyáš Fuchs. Seznam zapojených kaváren naleznete zde.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.