Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Třiadvacetiletí podnikatelé chtějí započít revoluci v českém vzdělávání

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Málokdo ve svých dvaceti třech letech zvažoval, že zakoupí majoritní podíl na gymnáziu. Ne však Tomáš Jízdný a Ondřej Kania, kteří tak učinili a chtějí započít revoluci ve výuce na českých středních školách a změnit styl výuky v českém prostředí.

Inspirovat se chtějí stylem výuky používaným na soukromých středních školách v USA. Od roku 2016/2017 se tak mohou studenti na Pražském humanitním gymnáziu vzdělávat podle způsobu vyučování, který kopíruje styl americké výuky.

„Naprostá většina vyučování bude vedena prostřednictvím projektů. Studenti se rozdělí do skupin a budou mít za úkol sami najít informace, zpracovat téma a vytvořit prezentaci, kterou následně budou prezentovat třídě. Žáci se naučí pracovat samostatně, vyhledávat informace, kreativně myslet, tvořit, rozdělit si kompetence a následně prezentovat a „prodat “ to, co vytvořili,“ přibližuje svoji vizi Kania, který načerpal zkušenosti s odlišným systémem výuky při svém dvouletém studiu na internátní škole v USA, na které si v sedmnácti letech zajistil sám stipendium.

Žáky budou k dobrým studijním výsledkům motivovat také pořádnou odměnou – půlročním výměnným pobytem a studiem na Lyndon Institue ve Vermontu v USA. Dva nejlepší studenty vybere rada školy. „Půlroční školné na Lyndon Institue vyjde na 600 000 korun. Chceme, aby měli možnost studia v zahraničí i studenti, jejichž rodiče si nemohou dovolit zaplatit takový obnos. Pokud se to osvědčí, plánujeme do zahraničí vysílat i deset studentů, “ upřesňuje Jízdný a dodává, že myslí i na ostatní žáky. Těm budou zdarma nabízet poradenství ohledně studia a přijímacího řízení na střední a vysoké školy v zahraničí.

Související články

Zaručeně zlepší den

Příčiny vážných dopravních nehod odhalí speciální aplikace

Moravská měrná jednotka loket se vrátila do Olomouce, je delší než ty ostatní

Bez trestu, z. s. pořádá v Praze již třetí pochod proti bagatelizaci domácího a sexualizovaného násilí

Olomoučtí archeologové objevili v iráckém Kurdistánu šest tisíc let staré pravěké vesnice

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty s Petrem Niklem. Zachytil kouzlo každodennosti

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty s Petrem Niklem. Zachytil kouzlo každodennosti

Po delší odmlce se vracíme s oblíbenou rubrikou Pozitivní kniha. Tentokrát vám přinášíme tip na…