Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Třiadvacetiletí podnikatelé chtějí započít revoluci v českém vzdělávání

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Málokdo ve svých dvaceti třech letech zvažoval, že zakoupí majoritní podíl na gymnáziu. Ne však Tomáš Jízdný a Ondřej Kania, kteří tak učinili a chtějí započít revoluci ve výuce na českých středních školách a změnit styl výuky v českém prostředí.

Inspirovat se chtějí stylem výuky používaným na soukromých středních školách v USA. Od roku 2016/2017 se tak mohou studenti na Pražském humanitním gymnáziu vzdělávat podle způsobu vyučování, který kopíruje styl americké výuky.

„Naprostá většina vyučování bude vedena prostřednictvím projektů. Studenti se rozdělí do skupin a budou mít za úkol sami najít informace, zpracovat téma a vytvořit prezentaci, kterou následně budou prezentovat třídě. Žáci se naučí pracovat samostatně, vyhledávat informace, kreativně myslet, tvořit, rozdělit si kompetence a následně prezentovat a „prodat “ to, co vytvořili,“ přibližuje svoji vizi Kania, který načerpal zkušenosti s odlišným systémem výuky při svém dvouletém studiu na internátní škole v USA, na které si v sedmnácti letech zajistil sám stipendium.

Žáky budou k dobrým studijním výsledkům motivovat také pořádnou odměnou – půlročním výměnným pobytem a studiem na Lyndon Institue ve Vermontu v USA. Dva nejlepší studenty vybere rada školy. „Půlroční školné na Lyndon Institue vyjde na 600 000 korun. Chceme, aby měli možnost studia v zahraničí i studenti, jejichž rodiče si nemohou dovolit zaplatit takový obnos. Pokud se to osvědčí, plánujeme do zahraničí vysílat i deset studentů, “ upřesňuje Jízdný a dodává, že myslí i na ostatní žáky. Těm budou zdarma nabízet poradenství ohledně studia a přijímacího řízení na střední a vysoké školy v zahraničí.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Novinka v léčbě cukrovky. Horké koupele mají dobrý vliv na krevní tlak i obezitu

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.