Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Třiadvacetiletí podnikatelé chtějí započít revoluci v českém vzdělávání

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Málokdo ve svých dvaceti třech letech zvažoval, že zakoupí majoritní podíl na gymnáziu. Ne však Tomáš Jízdný a Ondřej Kania, kteří tak učinili a chtějí započít revoluci ve výuce na českých středních školách a změnit styl výuky v českém prostředí.

Inspirovat se chtějí stylem výuky používaným na soukromých středních školách v USA. Od roku 2016/2017 se tak mohou studenti na Pražském humanitním gymnáziu vzdělávat podle způsobu vyučování, který kopíruje styl americké výuky.

„Naprostá většina vyučování bude vedena prostřednictvím projektů. Studenti se rozdělí do skupin a budou mít za úkol sami najít informace, zpracovat téma a vytvořit prezentaci, kterou následně budou prezentovat třídě. Žáci se naučí pracovat samostatně, vyhledávat informace, kreativně myslet, tvořit, rozdělit si kompetence a následně prezentovat a „prodat “ to, co vytvořili,“ přibližuje svoji vizi Kania, který načerpal zkušenosti s odlišným systémem výuky při svém dvouletém studiu na internátní škole v USA, na které si v sedmnácti letech zajistil sám stipendium.

Žáky budou k dobrým studijním výsledkům motivovat také pořádnou odměnou – půlročním výměnným pobytem a studiem na Lyndon Institue ve Vermontu v USA. Dva nejlepší studenty vybere rada školy. „Půlroční školné na Lyndon Institue vyjde na 600 000 korun. Chceme, aby měli možnost studia v zahraničí i studenti, jejichž rodiče si nemohou dovolit zaplatit takový obnos. Pokud se to osvědčí, plánujeme do zahraničí vysílat i deset studentů, “ upřesňuje Jízdný a dodává, že myslí i na ostatní žáky. Těm budou zdarma nabízet poradenství ohledně studia a přijímacího řízení na střední a vysoké školy v zahraničí.

Související články

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

Český válečný veterán rozpohyboval poraněnou páteř vlastním vynálezem. Teď ho nabízí světu

Aboridžinské tajemství tréninku paměti předčí i metodu ze seriálu Sherlock

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…