Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Šest aplikací, které se vyplatí mít v telefonu nejen v době koronavirové

Zdroj ilustrační fotografie: Dollarphotoclub

Aplikací, které mají pomáhat v boji proti koronaviru bylo představeno již několik. Pomocí chytrého telefonu můžeme usnadnit trasování i získat základní informace o aktuálních opatřeních. Telefon ale můžete efektivně využít také při běžném denním životě. Aplikace vám pomohou při práci z domova, relaxu i v kuchyni. Přinášíme vám tipy na aplikace, které stojí za pozornost.

Aplikace Hear and Now. Zdroj fotografie: applikace.cz

Dýchejte zhluboka

Distanční výuka, nejistota, práce z domu… Občas je toho na vás prostě moc? Zastavte se a nadechněte. Pomůže vám s tím aplikace Hear and Now dostupná v App Store. Stačí jednoduše nadechovat a vydechovat v rytmu, který vám aplikace radí. Jednoduchá dechová cvičení vám pomohou uklidnit se i ve vyhrocené situaci. Pokud chcete jít ještě dál, vyzkoušejte aplikaci pro trénink meditace. Právě karanténa je pro osvojení si pravidelného meditování ideální příležitostí. Světově velmi oblíbená je například aplikace Mindfulness. Nabízí meditační nahrávky různých typů a délek, které si můžete přizpůsobit dle svých potřeb.

Aplikace Relax Melodies: Sleep & Yoga. Zdroj: relaxmelodies.com

Pro klidný spánek

To, že kvalitní a dostatečný spánek je pro naši imunitu zásadní, víme. Jak ale usnout, když se vám v hlavě honí tolik myšlenek? Možné řešení přináší aplikace Relax Melodies: Sleep & Yoga. V ní najdete více než padesát uklidňujících zvuků, které je možné namíchat dle aktuální nálady. Ponořit se do klidných snů se tak můžete při zvuku šumění oceánu, praskajícího krbu nebo zpěvu ptáků. Oblíbené zvuky lze jednoduše ukládat a třídit pro další využití. Aplikace nabízí také praktický časovač.

Aplikace AppBlock. Zdroj: play.google.com

Ne prokrastinaci

Mobil může být paradoxně užitečný i v situaci, kdy bojujete s prokrastinací. Pokud se potřebujete soustředit a nechcete se nechat rušit notifikacemi o nových mailech nebo lajcích na Instagramu, oceníte aplikaci AppBlock. Ta po nastavenou dobu zablokuje veškerá upozornění a až si práci splníte, zase je sama spustí. Zábavnou formou boje proti prokrastinaci je pak aplikace Forest: Stay focused. Když jí spustíte, začne na displeji vašeho telefonu pomalu vyrůstat strom. Ten ale prosperuje pouze ve chvíli, kdy se věnujete práci. Odbíhání k sociálním sítím, novinkám na internetu nebo emailům ho naopak zabíjí. A uznejte sami, rostoucí strom nechce přece zničit nikdo.

Aplikace Tasty. Zdroj: play.google.com

Inspirace do kuchyně

Nápadů na recepty není nikdy dost. V době zavřených restaurací, kdy domácnosti musí nahradit školní jídelny i pracovní obědy, to platí dvojnásob. Více než deset milionů uživatelů doporučuje aplikaci Tasty. V ní najdete přes tři tisíce receptů včetně podrobných videonávodů. Inspiraci tak najde jak rodič, který už neví, co vařit, tak začátečník, který si dal za cíl v karanténě zlepšit své kuchařské dovednosti.

Související články

Zaručeně zlepší den

V Česku otevře první udržitelný obchoďák. Kdy a kam vyrazit na nákup?

Zaručeně rozzáří den. Podívejte se na nejvtipnější přírodní scenérie letošního roku

Najděte si svého zemědělce. Nový web nabízí přehled českých farmářů

Revoluce ve školství je na dohled. Český projekt připravuje novou metodiku aktivní výuky

Inspirativní rozhovor

Českou republiku ukazujeme z té lepší stránky, říká redaktor Mojí země Pavel Radosta

Českou republiku ukazujeme z té lepší stránky, říká redaktor Mojí země Pavel Radosta

Přečtěte si rozhovor s fotografem, redaktorem a milovníkem krás naší země.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Spousta lidí se jí bojí, protože se s ní všichni bez výjimky alespoň jednou v životě setkáme. Co je…