Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Rozhýbejte nohy i mozkové závity. Pražské lesy nabízejí procházky s nevídaným zpestřením

Ekocentrum Prales potěší jak děti, tak dospělé. Foto: Lesy hlavního města Prahy

Příroda se pro mnohé z nás stává čím dál důležitějším útočištěm, kde si můžeme alespoň na chvíli odpočinout od stresu a nepříjemností, které současná doba přináší. Lesy hlavního města Prahy proto na jaro připravily několik samoobslužných a nekontaktních aktivit.

Cílem je zpestřit procházky pražskými lesy či lesoparky a obohatit návštěvníky zajímavými informacemi o přírodě. K tomu slouží nové kvízové stezky a venkovní šifrovací stezka s názvem Šifrování Pralesem.

Kvízové stezky v terénu se nacházejí v Kunratickém lese, Hostivařském lesoparku, Ďáblickém a Čimickém háji, Divoké Šárce a Chuchelském háji. Každý týden zde návštěvníci najdou novou sadu otázek a odpovědí týkajících se například sov, pěvců, bylin, hmyzu nebo dřeva. Těšit se z nich mohou až do 20. dubna.

Kvízové otázky jsou příjemným zpestřením procházky. Foto: Lesy hlavního města Prahy

Šifrovací stezka se pak nachází v dolním areálu Ekocentra Prales a vede všemi jeho zákoutími. Začátek putování a první šifra se nachází u vstupu do minifarmy. U posledního zastavení čeká úspěšné řešitele malá odměna.

Související články

Podpořte Pozitivní zprávy

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…

Zaručeně zlepší den

Sportovci podávají lepší výkony, když jsou k nim trenéři laskaví

Paměť je uložena v buňkách v celém těle

Otužilci poprvé zdolali horu Fudži. Jsou to Češi

Vědci zjistili, jak zabránit útokům žraloků

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…