Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Rodiče předčasně narozených dětí nyní mohou žádat o radu odborníků online a zdarma

1 minuta radosti
Zdroj fotografií: Pixabay

Rodičovství s sebou přináší spoustu otázek. Když se však dítě narodí předčasně, může být nejistota ještě intenzivnější. Díky online poradně jsou teď odpovědi odborníků rodičům mnohem dostupnější.

Nadační fond Malé mimi usiluje o zlepšení péče o předčasně narozené děti již od roku 2015. Iniciátoři projektu své snahy zpočátku zacílili na novorozenecké oddělení nemocnice ve Zlíně, kde se jim daří postupně rekonstruovat pokoje tak, aby spolu mohli rodiče a jejich předčasně narozené děti trávit čas už od porodu.

Nyní však iniciativa překročila zdi zlínské nemocnice a snaží se zprostředkovat pomoc všem rodičům. V nové online poradně naleznou odpovědi na své otázky přímo od odborníků pečlivě vybraných z řad lékařů napříč specializacemi, a to zcela zdarma. Cílem je poskytnout rodičům předčasně narozených dětí podporu nejen v porodnici, ale i po propuštění do domácí péče.

Související články

Zaručeně zlepší den

Putovní výstava fotografií na podporu lidí trpících ztrátou vlasů se přesouvá do Prahy

Najdou deštné pralesy další zastání? Nová aliance má prosadit jejich větší ochranu

Lidé budou žít na Měsíci už v tomto desetiletí, očekává NASA

17letý student objevil během stáže v NASA novou planetu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak chytit krtka oslavuje přírodu i život jako takový

Inspirace z knihovny: Jak chytit krtka oslavuje přírodu i život jako takový

Podle názvu byste si ji mohli splést s příručkou pro péči o zahradu. Tato kniha vám ale spíš poradí…