Rodiče mohou své děti v motolských inkubátorech sledovat online

Zdroj fotografie: Pexels

Novorozence, kteří zůstávají v inkubátoru nebo v postýlce v pražském Motole, mohou jejich rodiče nově sledovat on-line. Stačí k tomu počítač nebo chytrý telefon. Motolská nemocnice je už třetí, která možnost sledování novorozenců nabízí, prozatím však jen v omezených hodinách.
„Část našich pacientů je ze všech možných koutů celé republiky. Rodiče nemohou z různých důvodů fyzicky každý den přijít, tak jsme přemýšleli, jak jim zpříjemnit pobyt miminka v naší nemocnici,“ vysvětlil primář novorozeneckého oddělení motolské nemocnice Miloš Černý. Podle něj ale ocení novorozeneckou televizi i ty rodiny, kteří s dojížděním problém nemají, ale nemohou trávit v nemocnici všechen čas, nebo prarodiče novorozenců.
Kamery jsou nastavené tak, aby rodiny viděly kvalitní obraz i v tlumeném osvětlení. Ke sledování novorozenců potřebují unikátní heslo. Možnost podívat se na své dítě pomocí kamery nabízí nemocnice každý den mezi sedmou a osmou hodinou večer, do budoucna by to mělo být možné častěji. „Plánujeme rozšíření vysílacího času na hodiny, kdy se s dítětem neprovádí žádné ošetřovatelské nebo léčebné úkony,“ slibuje primář Černý.
Zdroj: Česká televize

Autor článku

Anna Silná