Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

První klinika tradiční čínské medicíny v Česku bude v Hradci Králové

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

V České republice bylo otevřeno vědecké centrum první čínské kliniky u nás. Na česko-čínském summitu, kde byla tato informace oznámena, došlo také k podpisu deklarace o spolupráci mezi českým a čínským zdravotnictvím.

Akupunktura a celostní medicína jako běžná praxe českých ordinací? Po historicky prvním zdravotnickém summitu konaném v Praze jsme této vizi zase o něco blíže. Během setkání, na němž se sešli zástupci Číny a šestnácti zemí střední a východní Evropy, byla totiž mezi zúčastněnými státy podepsaná deklarace o spolupráci v oblasti zdravotnictví, jejímž základním bodem je především integrace tradiční čínské medicíny do západního systému. Konkrétním výsledkem již dříve plánované spolupráce a rozhovorů mezi čínskou a českou stranou, zastoupenou ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem, je pak záměr otevřít první kliniku čínské medicíny v České republice, a to v Hradci Králové. Její základní část, vědecké centrum, bylo v minulých dnech již otevřeno, vybudování a otevření samotné kliniky je naplánováno během následujících tří let.

„Ve vědeckém centru chceme zkoušet, jaký je rozdíl mezi metodami tradiční čínské medicíny a metodami západními, zejména u roztroušené sklerózy, a chceme pozorovat vliv u onkologických onemocnění, to znamená minimalizovat nepříznivé dopady onkologické léčby,“ upřesnil ředitel nemocnice v Hradci Králové profesor Roman Prymula Očekává se přínos zejména v léčbě psychosomatických onemocnění jako například ekzémy, astma nebo žaludeční vředy.

Obě země se také společně pokusí čelit novodobým hrozbám, jako je stárnutí populace nebo rychlé šíření přenosných nemocí. Na „oplátku“ poputují do Číny české léky, dále se očekává spolupráce v oblasti lázeňství.

 

Související články

Společnost

V Hradci Králové se lidé brzy projedou po novém úseku cyklostezky

Nezařazené

Krystalická látka pomůže stromům napít se i za sucha

Společnost

Obyvatelé Hradce Králové se dočkají dvou nových linek MHD

Inspirace

Cyklisté se mohou projet po nové části cyklostezky z Hradce do Pardubic

Zaručeně zlepší den

Móda, která nikdy neskončí na skládce. Český start-up mění svět oblečení(m)

Bývalý motocyklový závodník zachránil posádku sanitky. Získal cenu Gentleman silnic

Pražská veřejná doprava není zdrojem nákazy covidu, potvrdili vědci

Imunita proti koronaviru by mohla být doživotní. Nové výzkumy předčily očekávání

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Spousta lidí se jí bojí, protože se s ní všichni bez výjimky alespoň jednou v životě setkáme. Co je…